20 Luty 2018    |    Leon, Ludmiła, Eustachy

menu górne

  • ASF

    UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

  • SIR

    Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

  • Hotele SODR

    Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

  • Zapraszamy do SODR

    Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Świętokrzyska Kuźnia Smaków na targach EcoTime w Kielcach

Świętokrzyska Kuźnia Smaków na targach EcoTime w Kielcach8 i 9 kwietnia br. nasz Ośrodek promował ofertę szlaku kulinarnego Świętokrzyska Kuźnia Smaków na targach produktów ekologicznych i tradycyjnych EcoTime w Kielcach. Producentów skupionych pod marką ŚKS reprezentowali: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Opatowie ze sztandarowym produktem – krówką opatowską, tłocznia soków tradycyjnych „Smaki Ogrodu” z Bielin państwa Kotów – z sokami z jabłek, winnica „Nad Jarem” ze Złotej, Paciura Sylwia – z winem białym półwytrawnym Cuvee, gospodarstwo pasieczne „Ryś” z Mąchocic Kapitulnych, Ryszard Szymczuch – z miodami.


Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających, mieliśmy okazję przekonać się, że udział w imprezach promocyjnych jest bardzo zasadny, gdyż konsumenci, a przede wszystkim gestorzy turystyki w regionie, nie znają produktów tradycyjnych wytwarzanych przez lokalnych producentów, a kuchnia regionalna kojarzy się im tylko z królową zup „zalewajką świętokrzyską”. Dzięki wydawnictwom oferowanym na stoisku (mapa szlaku kulinarnego ŚKS i książka „Potrawy tradycyjne z regionu Gór Świętokrzyskich”) oraz prowadzonych rozmowach ze zwiedzającymi nasze stoisko, a przede wszystkim degustacjach produktów tradycyjnych oferowanych przez samych ich producentów, staraliśmy się zwiększyć wiedzę wśród uczestników targów z zakresu kuchni regionalnej i żywności tradycyjnej oferowanej pod marką Świętokrzyska Kuźnia Smaków, wskazać miejsca jej serwowania i wytwarzania oraz zachęcić ludzi do kupowania produktów wysokiej jakości bezpośrednio od rolników, przetwórców.

Targi EcoTime towarzyszyły Targom Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2017, które otworzył Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas podczas towarzyszącej im międzynarodowej konferencji pt. „Turystyka prozdrowotna na obszarach wiejskich”, w której również braliśmy udział.

Teresa Wąsik

Galeria zdjęć z targów EcoTime:


Galeria zdjęć z targów AGROTRAVEL: