22 Luty 2018    |    Marta, Małgorzata, Piotr

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Dzień Otwarty w Zagrodzie Edukacyjnej – 12 września 2017 r. – Tarczek

Dzień Otwarty w Zagrodzie Edukacyjnej – 12 września 2017 r. – Tarczek12 września br. w gospodarstwie agroturystycznym „Pytlówka” w Tarczku, gmina Pawłów, powiat starachowicki odbędzie się Dzień Otwarty w Zagrodzie Edukacyjnej. W jego ramach zaprezentowane będą pokazowe zajęcia oraz odbędą się warsztaty edukacyjne tzw. „lekcja u rolnika” dla 50 uczniów klas trzecich i czwartych Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach.

Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie społeczeństwu procesów zachodzących w środowisku gospodarstw wiejskich, które mogą wzbogacić i urozmaicić proces kształcenia dzieci i młodzieży poprzez oferowane programy edukacyjne zorientowane na praktyczne działanie, ćwiczenia warsztatowe z różnych przedmiotów, alternatywne miejsce edukacji, poznanie wiejskiej kultury. W województwie świętokrzyskim funkcjonuje 17 takich gospodarstw, rekomendowanych przez ŚODR Modliszewice do pełnienia funkcji edukacyjnej, zrzeszonych w Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych koordynowanej przez Centrum Doradztwa Rolniczego O/ w Krakowie.

Dzień Otwarty w Zagrodzie Edukacyjnej – 12 września 2017 r. – Tarczek


Dzień Otwarty Zagrody Edukacyjnej organizowany jest w naszym województwie już po raz czwarty, zawsze w innym gospodarstwie, tak aby dzieci i nauczyciele z różnych powiatów miały możliwość uczestniczyć w wydarzeniu. W tym roku w Zagrodzie Edukacyjnej „Pytlówka” zostaną przeprowadzone zajęcia w dwóch zakresach tematycznych: „Warzywa i owoce w naszej zagrodzie” i „Przyroda wokół nas”. Przewidziane są również inne atrakcje w tym poczęstunek oparty na produktach z gospodarstwach.


Serdeczne podziękowania kierujemy do Urzędu Miasta w Starachowicach za pomoc w organizacji oraz do Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego ŚODR w Starachowicach, bez których nie mogłoby odbyć się to przedsięwzięcie niosące korzyści dla wszystkich jego beneficjentów oraz popularyzacji wsi, pracy rolnika i pochodzenia żywności jako przeciwstawienie się procesom dezagraryzacji.

Teresa Wąsik