20 Luty 2018    |    Leon, Ludmiła, Eustachy

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

IV Konkursowy Przegląd Pieśni Ludowej „Ciżbą Śpiewanie” w Kijach

IV Konkursowy Przegląd Pieśni Ludowej „Ciżbą Śpiewanie” w KijachByła to już IV edycja Konkursowego Przeglądu Pieśni Ludowej „Ciżbą Śpiewanie”, który tegorocznie odbył się 9 września w Kijach (powiat pińczowski). W konkursie wystartowało 10 grup śpiewaczy, które rywalizowały ze sobą o nagrodę imienia księdza Władysława Siarkowskiego. Organizatorem konkursu była Samorządowa Instytucja Kultury Kasztelania w Kijach, a patronat objęły nad nim Polskie Radio Kielce, Echo Dnia i Tygodnik Ponidzia.


Zgodnie z regulaminem konkursu wszystkie grupy zaprezentowały po dwie pieśni ze skarbnicy folkloru świętokrzyskiego i jedną pieśń biesiadną. Spośród wszystkich uczestników konkursu najlepszy okazał się zespól z Bielin „Echo Łysicy”, który wyprzedził Zespół Śpiewaczy „Górki”. Zdobywcami III równorzędnej nagrody zostały zespoły „Kasztelanie” i „Kopcowianki”. Pozostałe zespoły decyzją Jury otrzymały wyróżnienia. Były to: „Bolechowiczanie”, „Drochowianie”, „Korytniczanki”, „Kowalanki”, „Szewczanki”, „Wolanecki”.

Tegoroczny konkurs w ocenie Jury okazał się dużym sukcesem organizacyjnym i artystycznym. Zespoły przedstawiły ciekawy dobór repertuaru i wysoki poziom wykonania. Na zakończenie Przeglądu zespoły wspólnie wykonały pieśń biesiadną „Wszystkie rybki śpią w jeziorze”. Organizatorzy konkursu informują, że w przyszłym roku do wspólnego repertuaru wybrano piosenkę „Rezerwa”.


Regina Kobierska

IV Konkursowy Przegląd Pieśni Ludowej „Ciżbą Śpiewanie” w Kijach

 

IV Konkursowy Przegląd Pieśni Ludowej „Ciżbą Śpiewanie” w Kijach 

 

IV Konkursowy Przegląd Pieśni Ludowej „Ciżbą Śpiewanie” w Kijach