22 Luty 2018    |    Marta, Małgorzata, Piotr

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Jubileusz 20-lecia działalności Ruchu 4H w województwie świętokrzyskim

Jubileusz 20-lecia działalności Ruchu 4H w województwie świętokrzyskim Minęło już 20 lat odkąd Kluby Edukacyjne 4H działające przy Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego rozpoczęły swoją działalność w naszym województwie. Przez ten okres prężnie pomagały młodym ludziom z obszarów wiejskich rozwijać się poprzez realizację różnotematycznych programów edukacyjnych, a tym samym przygotowywały do dorosłego życia. Jubileusz tej wspaniałej działalności podsumowany został 17 października 2015 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Spotkanie otworzył dyrektor ŚODR Modliszewice i wieloletni lider ekspert Ruchu 4H Jarosław Mostowski. Ciepłymi słowami przywitał on klubowiczów, liderów wolontariuszy oraz gości honorowych, m.in. członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotra Żołądka, byłą dyrektor Fundacji HPI w Polsce Katarzynę Malec, byłą koordynator programów HPI w Polsce Katarzynę Lubczyńską-Saffel, byłą prezes Fundacji Edukacyjnej 4H w Polsce Katarzynę Boczek oraz profesorów z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Józefa Kanię i Kazimierza Wiecha.

Już chwile później Sala Lustrzana kieleckiego domu kultury rozbrzmiała słowami hymnu 4H, a w dalszej części swoimi doświadczeniami w działalności z Klubami 4H podzielili się profesor Kazimierz Wiech z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz była Prezes Fundacji Edukacyjnej 4H w Polsce Katarzyna Boczek.

Kolejnym niezwykle miłym punktem programu, ukazującym, że Kluby 4H wciąż tętnią życiem i cieszą się dużym zainteresowaniem, było zaprzysiężenie Małej Koniczynki, czyli nowych, najmłodszych klubowiczów z Lasocina z liderką Wiolettą Bajkowską, Grabownicy z liderką Beatą Palacz i Krasocina z liderką Małgorzatę Knap. Podczas jubileuszu rozstrzygnięcie miały również dwa konkursy zorganizowane głównie z myślą uhonorowania 20 lat istnienia Ruchu 4H w Świętokrzyskiem. W konkursie pt. „Projekt, pomysł, inspiracja – nasza koszulka 4H” zwyciężył Klub 4H „Pozytywnie zakręceni” z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli. W konkursie tym przyznano również dwa wyróżnienia – dla klubów „Eko-Żuczki” z Nowin i „Młodzi odkrywcy” z Czyżowa Szlacheckiego. W konkursie „Świętokrzyskie logo 4H” zwycięzcą został Klub 4H „Gagatki” z Publicznego Gimnazjum w Stąporkowie.

Podczas spotkania doznań artystycznych w postaci ciekawych występów tanecznych zapewniały wielokrotnie nagradzane Mażoretki z Krasocina pod kierownictwem Iwony Duszy.


Galeria:

Tekst i zdjęcia: Michał Kowalczyk