22 Luty 2018    |    Marta, Małgorzata, Piotr

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Kluby Edukacyjne 4HJuż po raz 25. społeczność Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowej włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Klub 4H „Bukowianie”. Jak co roku, produkty dla wybranej rodziny ofiarowali uczniowie wszystkich klas – zarówno Ci najmłodsi z przedszkola, jak i uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. A wszystko to nie udało by się oczywiście dzięki rodzicom i nauczycielom.W ciągu tygodnia zgromadziliśmy wszystkie potrzebne produkty i wiele, wiele innych.

To niezwykły widok, kiedy dziecko przynosi swoje ulubione słodycze i zabawki, uczniowie z wychowawcą kupują artykuły spożywcze i papiernicze. Jeszcze inna klasa pościel, ręczniki i artykuły czyszczące. Gimnazjaliści wybierają ubrania, zastanawiając się czy trafią w rozmiar i gust. Rodzice zgłaszają, że chętnie oddadzą dobry mebel. Ktoś życzliwy zaproponuje, że zawiezie paczki do magazynu. Tak wygląda w naszej szkole organizacja pomocy dla rodziny, która znalazła się w trudnej sytuacji.

Udowodniliśmy kolejny raz, że mamy otwarte serca. Wiemy także, że miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy jak się czujemy, gdy ktoś spełni nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Możemy śmiało powiedzieć, że odrobiliśmy lekcje z wrażliwości i stanowimy zgraną drużynę.

Cieszymy się, że razem możemy zmieniać świat na lepsze!

A. Banaś