22 Luty 2018    |    Marta, Małgorzata, Piotr

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

XIX Dzień Świętokrzyskiej Truskawki w Bielinach

XIX Dzień Świętokrzyskiej Truskawki w Bielinach5 czerwca 2016 r. mieszkańcy obszarów wiejskich, a przede wszystkim producenci truskawek z naszego województwa świętowali w Bielinach podczas XIX Dnia Świętokrzyskiej Truskawki. Obok wspaniałego jarmarku na świeżym powietrzu, była to również okazja do wymiany doświadczeń między producentami i przedstawicielami branży, a przy tym promocji naszej Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR). Owoce miękkie, w tym truskawki, to przyszłość w produkcji ogrodniczej. I choć Polska już jest liderem w ich produkcji, to nadal posiadamy duży potencjał rozwojowy. W tym kontekście ważne jest wprowadzanie dostępnych rozwiązań innowacyjnych – zarówno w technologii produkcji, jak i w marketingu.


Aby przybliżyć rolnikom temat innowacji w rolnictwie, przygotowano stoisko promocyjno-informacyjne naszej Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie (SIR). Można było tu uzyskać informacje na temat samej działalności Sieci, aktualnie realizowanych działaniach na terenie naszego województwa i w Polsce, dowiedzieć się jak zostań jej partnerem i jakie korzyści z tego wynikają, a także uzyskać informacje dotyczące działania „Współpraca” w ramach PROW 2014-2020.

Swoją ofertę na stoiskach informacyjno-doradczych prezentowali również Stowarzyszenie „Truskawka Bielińska", ARiMR, KRUS oraz firmy oferujące nowoczesne środki do produkcji rolnej.


Izabela Niedobit
Koordynator SIR

Galeria: