Więcej czasu na realizację inwestycji z KPO — silosy i małe przetwórstwo

Do 31 października 2025 r. (czyli o 4 miesiące) został wydłużony termin na realizację i zakończenie dwóch inwestycji związanych z zakupem i montażem silosów oraz inwestycji w ramach tak zwanego małego przetwórstwa.
Na podstawie znowelizowanego rozporządzenia wydłużony został czas na zakończenie realizowanych w ramach KPO inwestycji związanych z zakupem i montażem infrastruktury magazynowania służącej zwiększeniu odporności gospodarstw rolnych na kryzysy (silosy). Zmiany dotyczą też wsparcia w zakresie przetwarzania lub wprowadzania do obrotu produktów rolnych, spożywczych, rybołówstwa lub akwakultury, czyli tzw. małego przetwórstwa.
Rolnicy lub ich małżonkowie prowadzący lub rozpoczynający taką działalność z dofinansowaniem z KPO mają na rozliczenie nie 18 a 21 miesięcy od zawarcia umowy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, termin ten jednak nie może przekroczyć daty 31 marca 2026 roku.
Powodem wprowadzenia zmian w przepisach jest zminimalizowanie ryzyka niewykonania zaplanowanych przedsięwzięć.
Joanna Odziemek
Źródło: https://www.gov.pl/web/arimr/wiecej-czasu-na-realizacje-dwoch-rodzajow-inwestycji-z-kpo
Podobne wiadomości:
- Nie 30 kwietnia, ale 15 czerwca - będzie więcej czasu na złożenie wniosków o płatność z trzech działań finansowanych z budżetu KPO 2026-04-21
- MŚP mają więcej czasu na zakończenie inwestycji z KPO 2026-03-12
- Dodatkowy miesiąc na inwestycje w małe przetwórstwo 2026-03-12
- Dłuższy czas na budowę silosów w ramach KPO 2026-03-03
- Rozliczenie wsparcia z KPO — ważne terminy 2026-01-16
- Nowy termin KPO — więcej czasu na zakup silosów ich wyposażenia, montaż czy transport 2025-10-27
- Rolnictwo 4.0 - wydłużenie terminu realizacji inwestycji z I naboru 2023 2025-06-25
- Gospodarka wodna - nabór wniosków w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności skierowany do jednostek samorządu terytorialnego 2025-04-15
- KPO — Wydłużenie terminu realizacji przedsięwzięć MŚP 2025-04-01
- KPO: więcej czasu dla przedsiębiorców na realizację przedsięwzięć 2024-09-17