Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Informacje i porady/Do 15 lutego można zgłaszać uwagi do projektu Planu strategicznego dla WPR

Do 15 lutego można zgłaszać uwagi do projektu Planu strategicznego dla WPR

2021-02-04

Ważna informacja dla wszystkich zainteresowanych projektem Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej. Przypominamy - do 15 lutego można zgłaszać uwagi do projektu.

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi ruszył I etap konsultacji projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej, który potrwa do 15 lutego 2021 roku. W związku z tym ministerstwo zaprasza do zapoznania się z tym projektem i zgłaszania uwag.

Jak zgłosić uwagi?

Każdy zainteresowany ma możliwość zapoznania się z projektem PS dla WPR i zgłoszenia swojego stanowiska poprzez specjalny formularz.

Dokumenty te dostępne są na stronie: www.gov.pl/web/wprpo2020/konsultacje-spoleczne-planu-strategicznego-dla-wpr.

Cel konsultacji projektu PS dla WPR

Propozycje rozwiązań przedstawione w projekcie Planu Strategicznego dla WPR zostały wypracowane w trakcie prac zespołów skupiających środowiska eksperckie, zaangażowane do oceny stanu oraz zidentyfikowania najistotniejszych potrzeb i wypracowania sposobu ich realizacji. Zgłoszone uwagi pomogą w wypracowaniu rozwiązań, które będą szansą dla Polski w kształtowaniu przyszłych instrumentów interwencji. Ułatwią dostosowywanie ich do krajowych uwarunkowań, przy jednoczesnym kształtowaniu zasad i warunków dostępu do wsparcia.

Jarosław Nowak
Źródło: www.gov.pl/web/rolnictwo

udostępnij
do góry