Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Informacje i porady/"Proudly made in Poland” - znak promujący polskie marki piw

"Proudly made in Poland” - znak promujący polskie marki piw

2018-11-19

Znak został zaprezentowany wspólnie przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa.

Logo będzie umieszczane na butelkach lub puszkach z piwem oraz będzie informować konsumentów na całym świecie, że jest to napój, który został wytworzony w Polsce. Piwo z polskich browarów jest produktem najwyższej jakości, uwarzonym z doskonałych polskich składników. Wiedza i doświadczenie dotyczące jego produkcji zaczerpnięte są z wielu pokoleń piwowarów. Polskie piwo w chwili obecnej znajduje się na rynkach przeszło 80 krajów. Jego roczny eksport wynosi ponad 3,3 mln hektolitrów. Pomysłodawcy loga „Proudly made in Poland” podkreślają, że zostało stworzone, aby móc promować tradycyjne polskie marki piwa. Ma to się również przełożyć na budowanie wizerunku Polski jako kraju, skąd pochodzą produkty spożywcze najwyższej jakości oraz wiarygodnego partnera handlowego.

Organizatorzy akcji podkreślają, że projekt wpisuje się w strategię przedstawioną przez premiera Morawieckiego na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zakłada ona wdrożenie systemu promującego obecność polskich marek za granicą. Zaprojektowanie znaku jest pierwszą tego typu inicjatywą, w której konkurenci uzgadniają wspólne umiejscowienie znaku nawiązującego do polskiego pochodzenia produktu. Ten przykład pokazuje, że biznes potrafi w słusznej sprawie ze sobą współpracować.

Pomysł stworzenia znaku „Proudly made in Poland” dla marek piwa wynika z tego, że są to produkty, które już posiadają pewną skalę i nie trzeba budować ich od zera. Znak „Proudly made in Poland” zostanie umieszczany na markach piwa największych krajowych producentów zrzeszonych w ZPPP - Browary Polskie: Carlsberg Polska, Kompanii Piwowarskiej i Grupy Żywiec.

Jakub Lipnicki
Źródło: ppr.pl

udostępnij
do góry