Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Informacje branżowe

Informacje branżowe

Znaleziono wiadomości: 260.

 • ŚODR O. Sandomierz zaprasza na kurs chemizacyjny 2019-01-04

  ŚODR O. Sandomierz zaprasza na kurs chemizacyjny

  ŚODR Modliszewice Oddział w Sandomierzu Powiatowy Zespół Doradczy w Sandomierzu organizuje Kurs Chemizacyjny, który odbędzie się 22 stycznia 2019 r. o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej w Czyżowie

  ŚODR O. Sandomierz zaprasza na kurs chemizacyjny
 • Zapraszamy do udziału w XIX edycji ogólnopolskie 2019-01-03

  Zapraszamy do udziału w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces"

  Wzorem lat ubiegłych Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie uruchamia XIX edycję ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” na najlepsze działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskich. Ideą konkursu jest promowanie interesujących przedsięwzięć gospodarczych, innowacyjnych rozwiązań, działań na rzecz ograniczenia skutków niekorzystnych zmian klimatu, włączenia społecznego, a także aktywizacji lokalnych społeczności.

  Zapraszamy do udziału w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces"
 • Nawet 500 tys. zł dla rolników na przetwarzanie 2019-01-02

  Nawet 500 tys. zł dla rolników na przetwarzanie produktów rolnych

  Od 31 stycznia do 1 marca 2019 r. można składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR wnioski o "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój". Jest to pomoc finansowana z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Pomoc przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji.

  Nawet 500 tys. zł dla rolników na przetwarzanie produktów rolnych
 • Gospodarstwa opiekuńcze GROWID 2018-12-21

  Gospodarstwa opiekuńcze GROWID

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jako lider konsorcjum, wraz z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie O. Kraków, Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie podpisało 5 grudnia 2018 roku umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju na realizację projektu „Gospodarstwa opiekuńcze w rozwoju obszarów wiejskich wobec wyzwań demograficznych”, który będzie prowadzony w ramach strategicznego programu badań

  Gospodarstwa opiekuńcze GROWID
 • Owies - dużo zdrowia 2018-12-20

  Owies - dużo zdrowia

  Owies siewny, zwany też zwyczajnym (Avena sativa) należy do rodziny traw (Poaceae). Do Europy dotarł jako chwast towarzyszący uprawom jęczmienia i pszenicy. Najstarsze ślady owsa pochodzą z epoki brązu ze Szwajcarii i dotyczą owsa szorstkiego.

  Owies - dużo zdrowia
 • O zwierzętach w agroturystyce w teorii i praktyce 2018-12-18

  O zwierzętach w agroturystyce w teorii i praktyce

  W czwartek, 13 grudnia 2018 r. w siedzibie Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach odbyła się konferencja pn.: „Zwierzęta w gospodarstwie agroturystycznym jako element zwiększający atrakcyjność oferty turystycznej”. Wzięło w niej udział około 60 osób ze wszystkich powiatów województwa świętokrzyskiego, a wśród nich rolnicy, właściciele gospodarstw agroturystycznych, przedstawiciele ARiMR oraz

  O zwierzętach w agroturystyce w teorii i praktyce
 • Relacja ogrodowa rośliny-ptaki 2018-12-18

  Relacja ogrodowa rośliny-ptaki

  Rośliny w ogrodzie są nie tylko dla nas, są też dla innych zwierząt, w tym dla ptaków. Dają schronienie przed wiatrem i drapieżnikami, budulec do budowy gniazd, są miejscem do zakładania gniazd i jeśli posadzimy odpowiednie gatunki, mogą stać się źródłem pokarmu - części zielone, nasiona, owoce oraz żerujące na roślinach szkodniki.

  Relacja ogrodowa rośliny-ptaki
 • Rola mikroorganizmów glebowych w budowaniu żyzno 2018-12-14

  Rola mikroorganizmów glebowych w budowaniu żyzności gleby

  Gleba jest środowiskiem życia dla dużej liczby różnorodnych mikroorganizmów glebowych, takich jak wirusy, bakterie, grzyby ,roztocza itp.

  Rola mikroorganizmów glebowych w budowaniu żyzności gleby
 • Kukurydza też potrafi… 2018-12-14

  Kukurydza też potrafi…

  Amerykańscy naukowcy znaleźli w Meksyku kukurydzę, która potrafi związać z powietrza azot, którym jest w stanie pokryć około 80% swojego zapotrzebowania na ten składnik.

  Kukurydza też potrafi…
 • Ogród w grudniu i styczniu 2018-12-14

  Ogród w grudniu i styczniu

  W grudniu miłośnicy dekoracji świątecznych ozdabiają oprócz domu także ogród, aby pięknie wyglądał. Poza tym w miesiącach zimowych ogrodnicy mogą jeszcze wiele zdziałać, jeżeli chodzi o prace ogrodowe.

  Ogród w grudniu i styczniu
do góry