Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Informacje i porady/Kluby Edukacyjne 4H Ziemi Świętokrzyskiej

Kluby Edukacyjne 4H Ziemi Świętokrzyskiej

Kontakt:Logo 4H

  • Renata Gos
  • Wojewódzki Koordynator Klubów 4H
  • e-mail:
  • e-mail:
  • tel.: (41) 372 22 84 do 86, fax: (41) 372 34 86 - Modliszewice
  • tel.: (15) 833 31 02 do 04, fax: (15) 832 34 00 - Sandomierz

Motto:

"Najlepsze niech będzie jeszcze lepsze"

Hasło:

"Uczyć się działając"

 

W województwie świętokrzyskim Kluby 4H pracują od 1995 roku. Pomagają młodym ludziom z obszarów wiejskich stać się użytecznymi członkami społeczeństwa. Poprzez realizację różnotematycznych programów edukacyjnych, w formie zabawy tematycznej, spełniają oczekiwania, gwarantują realizację własnych marzeń oraz bardzo dobrze przygotowują do dorosłego życia. Są kuźnią przyszłych liderów społeczności lokalnych. Pomagają podejmować decyzję także i w kwestii wyboru przyszłej pracy zawodowej.

Obecnie w województwie świętokrzyskim działa 81 klubów mających czterolistną koniczynkę w herbie. Skupiają one dzieci i młodzież z terenów wiejskich. Działają w powiatach kieleckim, koneckim, włoszczowskim, buskim, sandomierskim, ostrowieckim, staszowskim, jędrzejowskim, pińczowskim, skarżyskim, starachowickim i opatowskim.

Dobór odpowiednich projektów to podstawa działalności klubowej. Wybór i pełna akceptacja programu przez wszystkich klubowiczów decyduje o sukcesie realizowanych przedsięwzięć. Istotną rolę w pracy z klubem odgrywa lider wolontariusz, który wnikliwie obserwuje, wsłuchuje się w potrzeby swoich podopiecznych, zachęca do ciągłego działania i poszukiwania coraz to nowych ciekawych pomysłów, które stają się w ten sposób projektami edukacyjnymi, zapewniając atrakcyjne i pożyteczne spędzanie czasu pozaedukacyjnego.

To liderzy wolontariusze gwarantują klubowiczom zdobywanie wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin życia, kształtują osobowość, nawyki ekonomicznego myślenia i przekazują własne doświadczenia.

Swoje osiągnięcia kluby z koniczynką w herbie prezentują na imprezach, wystawach i różnorodnych przedsięwzięciach poświęconych nie tylko Ruchowi 4H. Uczestniczą corocznie w akcjach ogólnopolskich organizowanych przez Fundację Edukacyjną 4H w Polsce, wymianach międzynarodowych (z USA i Finlandią), konkursach wojewódzkich i powiatowych, są organizatorami spotkań międzyklubowych. Skupiają ponad 4000 członków i są wspaniale trafioną inwestycją edukacyjna, mającą duże oddziaływanie na społeczność lokalną i jej aktywizację.

Ruch 4H ciągle się rozrasta - jeśli czujecie, że macie w sobie potencjał, energię, chcecie działać, spotykać na swojej drodze ciekawych i wyjątkowych ludzi, nie tylko z naszego kraju to kluby 4H są zdecydowanie dla Was.

Zainteresowanych działalnością 4H zapraszamy do współpracy!

Do pobrania:

 

do góry