Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Ogrodnictwo

Znaleziono wiadomości: 231.

 • Pierwsze spotkanie Grupy Doradztwa Celowego 2018-03-21

  Pierwsze spotkanie Grupy Doradztwa Celowego

  21 marca 2018 r. o godz. 10 w siedzibie sandomierskiego Oddziału ŚODR odbyło się pierwsze w tym sezonie spotkanie Grupy Doradztwa Celowego, w skład której wchodzą właściciele gospodarstw sadowniczych.

  Pierwsze spotkanie Grupy Doradztwa Celowego
 • Zapraszamy na Sandomierski Kiermasz Ogrodniczy 2018-03-21

  Zapraszamy na Sandomierski Kiermasz Ogrodniczy

  Zapraszamy na Sandomierski Kiermasz Ogrodniczy organizowany przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Kiermasz odbędzie się 29 kwietnia 2018 r. w siedzibie Oddziału w Sandomierzu „Centrum Ogrodnicze”, ul. Mokoszyńska 3.

  Zapraszamy na Sandomierski Kiermasz Ogrodniczy
 • XIV Międzynarodowa Konferencja Sadownicza „Jago 2018-02-28

  XIV Międzynarodowa Konferencja Sadownicza „Jagodowe Trendy” w Kraśniku

  „Jagodowe Trendy” to miejsce i czas by pogłębić wiedzę z zakresu wszystkich upraw jagodowych, szczególnie malin, ale też poznać najnowsze technologie ich uprawy. Tematami wiodącymi konferencji były konkurencyjność polskich malin w stosunku do innych rynków (Ukraina, Serbia), nowe odmiany malin oraz innych jagodowych, nowe preparaty do ochrony i nawożenia roślin.

  XIV Międzynarodowa Konferencja Sadownicza „Jagodowe Trendy” w Kraśniku
 • 27. Spotkanie Sadownicze 2018-02-08

  27. Spotkanie Sadownicze

  W dniach 31 stycznia i 1 lutego 2018 r. w Sandomierzu odbyło się 27. Spotkanie Sadownicze. To dwudniowa konferencja skupiająca rokrocznie wielu producentów z rejonu południowo-wschodniej Polski, doradców i specjalistów, a także wystawców z branży ogrodniczej. W czasie spotkania producenci mieli możliwość zapoznania się z aktualną sytuacją na rynku owoców, nowymi technologiami, analizami opłacalności upraw ogrodniczych oraz

  27. Spotkanie Sadownicze
 • Nowy projekt ustawy dotyczący ubezpieczenia społ 2018-01-22

  Nowy projekt ustawy dotyczący ubezpieczenia społecznego rolników  

  30 października 2017 roku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw. Projekt dotyczy nowego rodzaj umowy o pomocy przy zbiorach, który ma od 2018 roku objąć osoby zatrudnianie przy pracach sezonowych związanych ze zbiorem i sortowaniem owoców i warzyw.

  Nowy projekt ustawy dotyczący ubezpieczenia społecznego rolników  
 • Systemy produkcji ogrodniczej z elementami innowac 2017-11-13

  Systemy produkcji ogrodniczej z elementami innowacji

  27 października 2017 roku w sandomierskim oddziale naszego Ośrodka miało miejsce seminarium „Systemy produkcji ogrodniczej z elementami innowacji”, w którym wzięli udział specjaliści i doradcy Działu Ogrodnictwo. W trakcie spotkania poruszono tematykę m.in. innowacji w szkółkarstwie sadowniczym, możliwości zwiększenia bioróżnorodności w sadownictwie, nowości w środkach ochrony roślin oraz przetwórstwa w praktyce.

  Systemy produkcji ogrodniczej z elementami innowacji
 • Młodzież z Chorwacji na praktykach w Świętokrz 2017-10-18

  Młodzież z Chorwacji na praktykach w Świętokrzyskiem

  W ramach programu Erasmus+ w naszym regionie odbywali praktyki uczniowie szkoły średniej z Chorwacji (Gospodarska škola Čakovec), którzy realizowali program pod nazwą INTER AGRO FLORA. W jego ramach młodzież chorwacka odbywała praktyki zawodowe w gospodarstwach wskazanych przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Oddział w Sandomierzu. Uczestnicy programu mieli również okazję poznać zabytki i atrakcje

  Młodzież z Chorwacji na praktykach w Świętokrzyskiem
 • Jabłkobranie w Obrazowie 2017 2017-09-14

  Jabłkobranie w Obrazowie 2017

  9 i 10 września 2017 roku w Obrazowie odbyło się Europejskie Święto Jabłka czyli XVIII Jabłkobranie przygotowane przez Gminę Obrazów pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. To ważne w sektorze ogrodnictwa wydarzenie promujące sandomierski region sadowniczy o wielowiekowej historii.

  Jabłkobranie w Obrazowie 2017
 • Konferencja proeksportowa w Sandomierzu - V edycja 2017-09-08

  Konferencja proeksportowa w Sandomierzu - V edycja

  25 sierpnia 2017 r. wzięłam udział w spotkaniu sieciującym B2B „Potencjał eksportowy i handlowy świętokrzyskich producentów sektora spożywczo - przetwórczego”. To już piąta edycja zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego na Zamku Królewskim w Sandomierzu, a celem wydarzenia jest promocja eksportu regionalnej produkcji sektora spożywczo-przetwórczego na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie

  Konferencja proeksportowa w Sandomierzu - V edycja
 • O innowacyjnych rozwiązaniach w technologiach upr 2017-02-16

  O innowacyjnych rozwiązaniach w technologiach uprawy warzyw wysokiej jakości

  „Innowacyjne rozwiązania w technologiach uprawy warzyw wysokiej jakości” - taki był temat przewodni szkolenia jakie miało miejsce w ŚODR Modliszewice O/Sandomierz 24 stycznia 2017 roku. W trakcie omówiono nowości odmianowe w warzywnictwie gruntowym i pod osłonami, znaczenie preparatów mikrobiologicznych, kwestie dokarmiania dolistnego oraz aktualne zalecenia w ochronie warzyw.

  O innowacyjnych rozwiązaniach w technologiach uprawy warzyw wysokiej jakości
do góry