2018
W dniach 4 i 5 czerwca Komisja konkursowa odwiedziła i oceniła gospodarstwa agroturystyczne zakwalifikowane do finału wojewódzkiego XV edycji konkursu pn. „Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne”. Tym razem w konkursie wzięło udział 8 gospodarstw z powiatów: jędrzejowskiego, kieleckiego, koneckiego, pińczowskiego, buskiego, starachowickiego i staszowskiego. Spośród nich wybrano 5 laureatów:
I miejsce
Gospodarstwo Agroturystyczne „Górski Ogród”, pow. kielecki
II miejsce
Gospodarstwo Agroturystyczne „Pytlówka”, pow. starachowicki
III miejsce
Gospodarstwo Agroturystyczne „VIP VILLAGE”, pow. konecki
Wyróżnienia:
Gospodarstwo Agroturystyczne „Jesionowy Dworek”, pow. buski
Gospodarstwo Agroturystyczne „Leśna Zagroda”, pow. jędrzejowski
Skład Komisji Konkursowej:
Przewodnicząca:
- Teresa Wąsik, ŚODR Modliszewice
Członkowie:
- Anna Michalska, ŚODR Modliszewice
- Paweł Kondziołka, KRUS OR/Kielce
- Stanisław Golmento, PIP O/Kielce
- Ewa Borycka, ŚFAiTW „Ziemia Świętokrzyska” Kielce
Organizator:
Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach
Współorganizatorzy i sponsorzy nagród:
- Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego / Oddział Regionalny w Kielcach
- Państwowa Inspekcja Pracy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach
- Świętokrzyska Federacja Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej „Ziemia Świętokrzyska” w Kielcach
Fundator nagrody specjalnej dla laureata I miejsca:
- Echo Dnia / Strefa AGRO
Anna Michalska