Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/27. Spotkanie Sadownicze w Sandomierzu

27. Spotkanie Sadownicze w Sandomierzu

2018-02-08

W dniach 31 stycznia i 1 lutego 2018 r. w Sandomierzu odbyło się 27. Spotkanie Sadownicze. To dwudniowa konferencja skupiająca rokrocznie wielu producentów z rejonu południowo-wschodniej Polski, doradców i specjalistów, a także wystawców z branży ogrodniczej. W czasie spotkania producenci mieli możliwość zapoznania się z aktualną sytuacją na rynku owoców, nowymi technologiami, analizami opłacalności upraw ogrodniczych oraz nowościami środków do produkcji, a w trakcie indywidualnych rozmów wymienić poglądy na temat obecnej sytuacji w sadownictwie.

Organizatorem spotkania były: firma Leaf Media i Plantpress.

Wystawa sadownicza skupiła m.in. producentów środków ochrony roślin, nawozów i innych środków do produkcji, szkółkarzy oraz firmy oferujące do sprzedaży ciągniki, maszyny i urządzenia sadownicze. Jak podają organizatorzy około 100 firm prezentowało swoje oferty handlowe.

Tegoroczna konferencja była podzielona na bloki tematyczne: ekonomiczny, jagodowy, czereśniowy i ekologiczny.

W pierwszym dniu prezentowany był blok ekonomiczny oraz blok wykładów prowadzony przez producentów środków produkcji. Drugi dzień konferencji obejmował bloki: jagodowy, czereśniowy i ekologiczny.

Szerzej na temat całego spotkania oraz poruszanych zagadnień i problemów przeczytać można w pełnej relacji z 27. Spotkania Sadownieczego dostępnej na www.sodr.pl.

Wiesława Kaczorek

udostępnij
do góry