Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/Agrotech 2024 w Targach Kielce od 8 do 10 marca. Światowe marki i platforma informacji

Agrotech 2024 w Targach Kielce od 8 do 10 marca. Światowe marki i platforma informacji

2024-02-12

Agrotech 2024 - plakat wydarzenia

Informacja organizatora:

Targi rolnicze w Kielcach zapowiadają się imponująco. Najnowsze propozycje wśród ciągników, kombajnów, maszyn uprawowych, do obsługi gospodarstw, nowatorskie rozwiązania rolnictwa 4.0 zobaczymy od 8 do 10 marca w 10 halach. Udział w największych w kraju targach rolniczych pod dachem zapowiadają popularni influencerzy, m.in. Rolnik NIEprofesjonalny oraz Rolnik na każdą okazję, a także znany zawodnik MMA Mariusz Pudzianowski. Bilety do kupienia na agrotech.pl

- Wydarzenie jest najchętniej odwiedzaną imprezą Targów Kielce, i jedną z najliczniej odwiedzanych wystaw w kraju. Rok temu gościliśmy około 70 tysięcy osób. By zminimalizować czas oczekiwania w kolejce, zachęcamy do kupna biletu online, który już jest dostępny na naszej stronie agrotech.pl. Z wydrukowanym można przejść przez wszystkie wejścia na teren naszego ośrodka, nie trzeba czekać do kas - mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce.

Jeszcze w pierwszej połowie lutego rozpocznie się budowa dodatkowych hal. Wystawcy zajmą siedem pawilonów stałych ośrodka oraz trzy, które powstaną specjalnie na targi rolnicze w Kielcach. - Powierzchnia pod dachem będzie większa niż w ubiegłym roku, przekroczy 50 tys. m2. Dbamy o komfort naszych wystawców i zwiedzających, w każdej hali będą mieli świetne warunki do prezentacji ofert oraz prowadzenia rozmów - mówi Kamil Perz.

Targi rolnicze w Kielcach z plejadą marek

Od piątku do niedzieli włącznie, 8-10 marca 2024, w Targach Kielce zobaczymy tysiące maszyn. Na stoiskach pojawią się cieszące się uznaniem ciągniki marek Case IH, New Holland, John Deere, Massey Ferguson, Fendt, Valtra, Deutz- Fahr, Kubota, Zetor, LS, Iseki, Landini, Korbanek, TYM, Farmtrac, Arbos, McCormick, Solis, Lovol. Nie braknie imponujących kombajnów.

Miejsca zajmą rozbudowane siewniki, maszyny do uprawy i ochrony upraw takich marek jak Horsch, Agro-Masz, Bomet, Kuhn, Amazone. Roboty autonomiczne, panele nawigacyjne i rozwiązania rolnictwa 4.0 zaprezentuje m.in. Vantage Polska. Z kolei Landstal, Mandam, Strumyk przywiozą potężne agregaty, także do uprawy bezorkowej. Od Maschio Gaspardo będą rozsiewacze, prasy rolujące i opryskiwacze, od Goweil i McHale - prasy, prasoowijarki, owijarki.

Ładowarki teleskopowe pokażą m.in. Merlo, Toolmex Trucks, Giant i Manitou. Stoiska przygotują też JAR-MET - producent maszyn polowych i SIP - producent maszyn zielonkowych. Zobaczymy opryskiwacze o wysokiej precyzji działania od firm Hardi, Bury, Krukowiak i Agrio. Udział potwierdzili Euromilk - producent wozów paszowych, rozrzutników obornika, podgarniaczy pasz — także autonomicznych, Meprozet i Joskin - producenci beczkowozów i wozów asenizacyjnych, Swimer — producent zbiorników do paliw i nawozów płynnych. Będą części do maszyn, z oponami przyjedzie Kabat. Nie zabraknie firm nawozowych i środków ochrony roślin, m.in. od BASF, Timac Agro, Yara. W Targach Kielce miejsce znajdzie oferta materiału siewnego, a także pasz dla zwierząt hodowlanych.

Instytucje rolnicze i specjalistyczna wiedza w Targach Kielce

Wydarzenie ponownie stanie się platformą wymiany wiedzy i potrzeb, kształtującą rozwój gospodarstw. - Rolę targów docenia Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski. Obejmuje nasze wydarzenie honorowym patronatem - podkreśla dyrektor projektu Kamil Perz. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowuje stoisko, tu informacjami i radami będą służyli specjaliści z resortu. Tu także będzie miejsce dla instytucji podległych, jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Rolnicy będą mogli uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących kwestii. - Z pewnością padnie wiele pytań dotyczących nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, czy tegorocznego rozdania dopłat bezpośrednich - prognozuje.

Innowacje technologiczne zaprezentują specjaliści ze Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach na swoim stoisku. Tu będzie można zasięgnąć informacji o projektach jak m.in. wiśnia bez pestki, produkcja słomek ze słomy do różnych napojów, wytwarzanie spersonalizowanych serów twarogowych o zwiększonych właściwościach prozdrowotnych, czy technologia zwalczania szkodników w sadach z pomocą prototypowego opryskiwacza.

Pudzian i popularni rolnicy w Targach Kielce

Organizatorzy odczuwają ogromne zainteresowanie targami techniki rolniczej. Udział zapowiadają także popularni w branży agro influencerzy. Organizatorzy planują także spotkanie, podczas którego zwiedzający będą mogli porozmawiać z dwoma znanymi youtuberami. Gościć tu będzie Rolnik NIEprofesjonalny, czyli Michał Nowacki, który w Borach Tucholskich w Kujawsko-Pomorskim prowadzi gospodarstwo. Pytania będą mogli skierować także do tiktokera — Rolnika na każdą okazję, czyli Kamila Marunowskiego, który gospodarstwo z hodowlą trzody prowadzi na Kujawach. Rolnik podbija TikToka — jego filmy mają ponad milion wyświetleń.

Wielu znanych w sieci będzie można spotkać także w Strefie Youtuberów przez wszystkie trzy dni targów rolniczych w Kielcach. Zaś w sobotę, 9 marca na stoisku firmy Swimer zagości Mariusz Pudzianowski. Popularny zawodnik MMA jest także właścicielem gospodarstwa rolnego. Od godziny 11 przybije piątkę i opowie o swojej pracy.

Równocześnie z wystawą Agrotech, w dniach 8 - 10 marca 2024 w Targach Kielce, odbędą się targi Las - Expo, prezentujące najnowsze technologie w przemyśle drzewnym i gospodarce leśnej. Bilety na agrotech.pl

Mapa targów AGROTECH 2024

Ważne informacje

Bilety

 • 15 zł — normalny, 10 zł — ulgowy
 • bilety online dostępne do 7 marca na agrotech.pl
 • bilety tradycyjne w kasach w czasie targów 8-10 marca

Godziny otwarcia

 • Piątek, 8 marca 2024 - godz. 10.00 - 17.00 (sprzedaż biletów do 16.30)
 • Sobota, 9 marca 2024 - godz. 9.00 - 17.00 (sprzedaż biletów do 16.30)
 • Niedziela, 10 marca 2024 - godz. 9.00 - 17.00 (sprzedaż biletów do 16.30)

Wejścia:

Kasy:

 • Terminal Wschodni - ul. Zakładowa
 • Terminal Zachodni - ul. Wystawowa
 • Brama nr 4 - ul. Batalionów Chłopskich
 • Brama nr 6 - ul. Kongresowa

Tylko z zaproszeniami i biletami online:

 • Brama nr 3 - od ul. Zakładowej
 • Wejście nr 1 — od ul. Zakładowej - tylko w sobotę i niedzielę

Więcej na agrotech.pl

 

udostępnij
do góry