Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/Druga edycja Mokoszyńskiego Święta Plonów w Sandomierzu

Druga edycja Mokoszyńskiego Święta Plonów w Sandomierzu

2022-09-20

W niedzielę, 18 września w Sandomierzu odbyła się druga edycja Mokoszyńskiego Święta Plonów. Gospodarzem i organizatorem tego pięknego święta był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu-Mokoszynie. Rolę starostów tegorocznej edycji Święta pełnili dyrektor szkoły Alicja Szatan oraz burmistrz Sandomierza Marcin Marzec. Nauczyciele i uczniowie zorganizowali to wydarzenie, aby zarówno nawiązać do tradycji żniw w rolnictwie, jak i stworzyć nową tradycję w historii szkoły.

Na II Mokoszyńskie Święto Plonów przybyło wielu gości i przedstawicieli instytucji wspierających rolnictwo, między innymi Państwowa Straż Pożarna z Sandomierza, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, żołnierze wojsk obrony terytorialnej z 10. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej 102. Batalionu Lekkiej Piechoty w Sandomierzu, Sandomierskie Koło Pszczelarzy, a także koła gospodyń wiejskich z Wygody, Mściowa i Gerlachowa.

W imprezie wzięli udział także przedstawiciele sandomierskiego Oddziału Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Na naszym stoisku prezentowaliśmy owoce i warzywa, broszury informacyjne, promowane były działania naszego Oddziału dla rolników.

W programie wydarzenia znalazły się występy artystyczne uczniów szkoły, tradycyjne ośpiewanie wieńca dożynkowego, krótkie przemówienia zaproszonych gości, pokazy sprzętu i maszyn będących na wyposażeniu szkoły, a także pokaz sztuki karate.

Zaproszeni goście podkreślali rolę i zadania szkół rolniczych w budowaniu i rozwoju nowoczesnego rolnictwa w naszym kraju. Podczas dożynek został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy bukiet dożynkowy. Zostały również wręczone podziękowania dla sponsorów, którzy pomogli Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w przyjęciu uchodźców z Ukrainy w szkolnym internacie.

Liczni uczestnicy Mokoszyńskiego Święta Plonów dobrze się bawili, miło spędzili czas oraz zapowiadali swoje przybycie na kolejną edycję dożynek - w przyszłym roku.

Grzegorz Jurkowski

udostępnij
do góry