Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/Dwie świętokrzyskie firmy na podium XIX edycji konkursu "Sposób na Sukces"

Dwie świętokrzyskie firmy na podium XIX edycji konkursu "Sposób na Sukces"

2019-09-23

W piątek, 20 września 2019 roku w Rezydencji Belweder w Warszawie odbyła się gala finałowa XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces”. Konkurs, organizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, promuje najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich. W tegorocznej edycji konkursu zostały wyróżnione dwie firmy z województwa świętokrzyskiego.

II miejsce w kategorii rodzinnej.

Gospodarstwo Agroturystyczne „Złote Stawy” Kamili i Pawła Braciszewiczów - Śladków Mały, pow. kielecki.

Nagrodzone innowacyjne przedsięwzięcie to łowisko specjalne dla wędkarzy połączone bezpośrednio z bazą noclegową, W łowisku specjalnym można łowić duże ryby (do 30 kg), takie jak amury i tołpygi. Gospodarstwo położone jest w atrakcyjnej turystycznie okolicy. Przy gospodarstwie znajduje się duży staw z wyspą. Stawy od pokoleń należą do rodziny Braciszewiczów. Śladków Mały leży nad rzeką Sanicą. Wokół jest dużo lasów, łąk i stawów oraz czystych rzek, w których można łowić raki.

III miejsce w kategorii rodzinnej

Aurore Strapart Browar - Kurozwęki, pow. staszowski.

Nagrodzone innowacyjne przedsięwzięcie to pierwszy w województwie świętokrzyskim browar restauracyjny, który założono w Kurozwękach, na terenie kompleksu pałacowego. Właściciele pałacu, rodzina Popielów słynęła z warzenia piwa, a tradycje te sięgają XIV wieku. Dlatego browar postawił na produkcję tradycyjną, wykorzystując staropolskie receptury i oferując klientom markowe piwo. Atrakcją jest sam proces warzenia piwa, który odbywa się w restauracji na oczach gości. Cała aparatura mikrobrowarnicza znajduje się za przeszklonymi drzwiami, co daje możliwość obserwacji procesu produkcji.

Nagrodzonym firmom serdecznie gratulujemy!

udostępnij
do góry