Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/Dzień kukurydzy i soi w IUNG-PIB Puławy

Dzień kukurydzy i soi w IUNG-PIB Puławy

2020-09-09

9 września na polach doświadczalnych w Osinach k. Puław odbył się Dzień Kukurydzy i Soi zorganizowany przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa - PIB w Puławach.

Na kolekcji odmian zaprezentowano kilkadziesiąt najnowszych odmian kukurydzy uprawianej na cele kiszonkarskie i ziarno. Zaprezentowano także kolekcje kilkunastu odmian soi. Informacji na temat prezentowanych odmian oraz zasad agrotechniki udzielali prof. Jerzy Księżak i pracownicy naukowi IUNG. Na stoisku zaprezentowano ofertę wydawnictw, które cieszyły się dużym zainteresowaniem rolników i doradców.

Nowością, jaka pojawiła się w czasie tegorocznego dnia kukurydzy i soi były pokazy pracy maszyn Unii Grudziądz. Zaprezentowano następujące maszyny:

  • Pług dłutowy HARRIER
  • Kultywator podorywkowy
  • Opryskiwacz przyczepiany Heron
  • Rozsiewacz nawozów Helix (szczególnie przydatny do wysiewu nawozów wapniowych)
  • Agregat uprawowo-siewny Fenix

W trakcie pokazów maszyn specjaliści firmy Unia Grudziądz udzielali szczegółowych informacji o prezentowanych maszynach zainteresowanym rolnikom i doradcom. W dniu soi i kukurydzy uczestniczyła również firma prezentująca sprzęt elektroniczny, który wykorzystuje się w rolnictwie precyzyjnym.

 Krzysztof Domagała
 Jakub Lipnicki

udostępnij
do góry