Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/Informacja w sprawie udziału ŚODR w projekcie pn. „Zachodnioukraińska Kooperatywa Ogrodniczo-Sadownicza”

Informacja w sprawie udziału ŚODR w projekcie pn. „Zachodnioukraińska Kooperatywa Ogrodniczo-Sadownicza”

2018-07-12

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach informuje, że:

  • Według stanu na dzień 11 lipca 2018 r. nie została podpisana umowa partnerska, ani żadne inne porozumienie pomiędzy Świętokrzyskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach a organizatorami projektu pn. "Zachodnioukraińska Kooperatywa Ogrodniczo-Sadownicza". 3 kwietnia br. podczas wizyty w Modliszewicach koordynator projektu złożył zaproszenie do udziału naszego Ośrodka w projekcie, jednak od tego czasu temat nie był kontynuowany i nie doszło do podpisania umowy partnerskiej, ani żadnego oficjalnego porozumienia.

    Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód z siedzibą w Kielcach oraz Wołyńską obwodową organizację społeczną "Fundacja Rozwoju Lokalnego" z siedzibą w Łucku (Ukraina). Projekt uzyskał wsparcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej oraz Konsulatu Generalnego RP w Łucku.
  • 14 czerwca br. w powiecie sandomierskim gościła delegacja rolników z Ukrainy. Wizyta była zapowiadana wcześniej przez koordynatora projektu (w trakcie jedynego, wspomnianego już spotkania z 3 kwietnia br.). Uczestnicy projektu zostali zakwaterowani w hotelu ŚODR w Oddziale w Sandomierzu. Zapewniono dwa noclegi dla 30 osób oraz całodzienne wyżywienie dla 40 osób. Wymienione usługi zrealizowano w ramach działalności odpłatnej po cenach obowiązujących w naszym cenniku. Wizytę potraktowaliśmy jako usługę biznesową, specjaliści ŚODR nie brali udziału w przygotowaniu jej programu, a realizacja tej wizyty nie wynikała z partnerstwa Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w projekcie.
udostępnij
do góry