Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/Koła Gospodyń Wiejskich na szkoleniu w Modliszewicach

Koła Gospodyń Wiejskich na szkoleniu w Modliszewicach

2019-03-07

Współpraca z lokalnymi organizacjami społecznymi była tematem szkolenia, które odbyło się 5 marca w siedzibie Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. W spotkaniu wzięły udział rolniczki i gospodynie domowe - członkinie dwóch nowo zawiązanych Kół Gospodyń Wiejskich z Mnina (gm. Słupia Konecka) oraz Kozowa (gm. Smyków).

Prowadzące - Teresa Wąsik oraz Anna Michalska z Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich ŚODR - omówiły zasady rozliczania finansów KGW, jak również źródła finansowania i możliwości pozyskiwania środków na rzecz społeczności lokalnej. Uczestniczki spotkania dyskutowały także o możliwościach współpracy ŚODR w Modliszewicach z Kołami Gospodyń Wiejskich. Poruszono również tematykę wytwarzanych przez gospodynie produktów tradycyjnych, które mogłyby wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”.

Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i z pewnością przyczyni się do rozszerzenia współpracy naszego Ośrodka z lokalnymi Kołami Gospodyń Wiejskich.

Monika Sadowska

udostępnij
do góry