Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/My też tam byliśmy... Polskie Kulinaria w Busku Zdroju

My też tam byliśmy... Polskie Kulinaria w Busku Zdroju

2021-09-07

W świętokrzyskim kurorcie przez 2 dni tj. w sobotę 4 września oraz w niedzielę 5 września 2021 r. miało miejsce wydarzenie pod nazwą Polskie Kulinaria. Organizatorem była Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego Oddział Świętokrzyski. ŚODR w Modliszewicach był jednym z partnerów organizacji tego wydarzenia.

Program był niezwykle urozmaicony i każdy znalazł dla siebie coś interesującego i smacznego. Na Alei Mickiewicza odbywał się Jarmark Norbertański, podczas którego ulica wypełniona była stoiskami producentów produktów regionalnych i tradycyjnych. Cieszyły się one niezwykłym zainteresowaniem, zwłaszcza buskich kuracjuszy. Były też pokazy wyciskania naturalnych soków owocowo-warzywnych wraz z degustacją oraz pokaz wyrobu serów z Bacówki na Polanie Majerz w Pieninach, a także pokaz tłoczenia olejów Olejarni Zagłoby z Mikułowic.

Równocześnie w hali namiotowej odbywały się warsztaty produkcji serów i kiszonek. Towarzyszył im panel szkoleniowy poprowadzony przez przedstawicieli ŚODR Modliszewice, Jednostki Certyfikującej PNG oraz PIPRiL. W Parku Zdrojowym odbywały się występy artystyczne oraz pokazy kulinarne wraz z poczęstunkami przygotowane z produktów, które były na jarmarku przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, a także pokaz mody wg Agnieszki Wysockiej właścicielki gospodarstwa agroturystycznego, której pasją jest szydełkowanie.

W nowym kompleksie obok tężni solankowej były stoiska różnych firm, w tym również ŚODR Modliszewice. Odwiedzający Busko Zdrój mogli cieszyć się wieloma atrakcjami, spacerować przy pięknej pogodzie,  a także posmakować świętokrzyskich produktów od lokalnych dostawców.

Jolanta Krupa

 

 

udostępnij
do góry