Partnerstwo dla rolników – ŚODR zaprasza na konferencję na targach AGROTECH


28.02.2026

W ramach tegorocznych targów AGROTECH w Kielcach odbędzie się wyjątkowe wydarzenie poświęcone współpracy instytucji działających na rzecz rolnictwa w naszym regionie oraz prezentacji najnowszych inicjatyw wspierających rozwój obszarów wiejskich. Konferencja „Partnerstwo dla Rolników” została zaplanowana na 13 marca 2026 r., w godzinach 12:30–14:00, w Sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce (ul. Zakładowa 1). Wszystkich rolników, mieszkańców wsi, przedstawicieli instytucji i firm związanych z rolnictwem, środowiska naukowego oraz samorządowców zaprasza do udziału w konferencji dyrektor ŚODR Modliszewice Agnieszka Pietrzak.

Partnerstwo dla rolników — ŚODR zaprasza na konferencję na targach AGROTECH

Cel i znaczenie wydarzenia

Konferencja ma na celu pokazanie, jak współpraca instytucji okołorolniczych, w tym publicznego doradztwa, wpływa na rozwój rolnictwa, bezpieczeństwo pracy, innowacje oraz promocję lokalnych produktów. Uczestnicy poznają aktualne działania podejmowane przez instytucje w regionie świętokrzyskim, a także kierunki rozwoju rolnictwa w kontekście zmian klimatycznych i wyzwań gospodarczych.

Program konferencji

W trakcie wydarzenia zaplanowano wystąpienia przedstawicieli pięciu instytucji, które podjęły się organizacji wydarzenia:

  • Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach: Partnerstwo na rzecz rozwoju innowacji oraz promocji lokalnej marki Świętokrzyska Kuźnia Smaków®
  • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Świętokrzyski Oddział Regionalny w Kielcach: Świętokrzyski Ogród Europy. Innowacje, przetwórstwo i odpowiedzialność rolnictwa w dobie zmian klimatu
  • Państwowa Inspekcja Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach: Dwie dekady działalności w rolnictwie – kontrola i prewencja w działaniach Państwowej Inspekcji Pracy
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Oddział Regionalny w Kielcach: 35 lat KRUS – prewencja jako fundament bezpieczeństwa pracy w rolnictwie
  • Świętokrzyska Izba Rolnicza: 30 lat współpracy samorządu rolniczego w Świętokrzyskiem

Partnerzy i patronaty

Wydarzenie odbywa się przy współpracy:

  • Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach
  • Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach
  • Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego w Kielcach
  • Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Oddziału Regionalnego w Kielcach
  • Świętokrzyskiej Izby Rolniczej

Honorowy patronat nad konferencją objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stefan Krajewski.

Patronat medialny nad konferencją objęły: Radio Kielce, TVP 3 Kielce i TVP Info oraz Radio Rekord Świętokrzyskie wraz ze Świętokrzyską Grupą Mediową.

Dlaczego warto wziąć udział?

Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń z przedstawicielami instytucji i środowiska rolniczego, poznania aktualnych trendów i wyzwań w świętokrzyskim rolnictwie, nawiązania nowych kontaktów i partnerstw.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konferencji i samych targach AGROTECH zapraszamy do kontaktu z Powiatowymi Zespołami Doradztwa Rolniczego ŚODR w całym województwie świętokrzyskim.

Zapraszamy także do odwiedzenia stoiska naszego Ośrodka, na którym zaprezentujemy innowacyjne projekty zrealizowane w grupach operacyjnych EPI w województwie świętokrzyskim, a także przedstawimy ofertę szlaku kulinarnego Świętokrzyska Kuźnia Smaków®. Nasze stoisko znajdą Państwo w sąsiedztwie sali Omega w Centrum Konferencyjnym Targów Kielce, w strefie wystawienniczej CK-01.

Do zobaczenia 13 marca w Kielcach!

Partnerstwo dla rolników - plakat wydarzenia