Stefan Krajewski powołany na urząd Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi


24.07.2025

Minister Stefan Krajewski i dyrektor ŚODR Agnieszka Pietrzak

Prezydent RP Andrzej Duda powołał Stefana Krajewskiego na urząd Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uroczyste wręczenie nominacji nastąpiło 24 lipca 2025 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Stefan Krajewski pełnił dotychczas funkcję wiceministra w resorcie rolnictwa.

Podczas konferencji prasowej minister Krajewski podziękował ministrowi Czesławowi Siekierskiemu za dotychczasową współpracę. Wyraził także nadzieję na jej kontynuację na poziomie eksperckim i w ramach współpracy poselskiej. 

- Będziemy działać dalej, aby jak najwięcej dobrego zrobić dla polskich rolników i polskiego rolnictwa, dla przetwórstwa. Będziemy szukać pieniędzy w budżecie krajowym i w budżecie europejskim. Po to, aby nasze rolnictwo było silną marką - podkreślił podczas inauguracyjnej konferencji minister Stefan Krajewski.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Podobne wiadomości: