Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/Szkolenie „Zarządzanie zasobami lokalnymi w oparciu o fundusz sołecki”

Szkolenie „Zarządzanie zasobami lokalnymi w oparciu o fundusz sołecki”

2021-07-22

logo Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

W imieniu Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu e-lerningowym „Zarządzanie zasobami lokalnymi w oparciu o fundusz sołecki ”. Szkolenie kierowane jest do sołtysów, rad sołeckich, radnych gmin, pracowników urzędów gmin, członków KGW i OSP oraz innych aktywnych mieszkańców obszarów wiejskich.

Kurs odbędzie się od 2 sierpnia do 20 września 2021 roku na platformie edukacyjnej www.cdrkursy.edu.pl. Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę potrzebną do wykorzystania w procesach rozwoju lokalnego w oparciu o fundusz sołecki.

Szkolenie składa się z pięciu modułów:

  • Teoretyczne podstawy rozwoju zasobów lokalnych
  • Zarządzanie zasobami gminy
  • Partycypacja społeczna w procesie zarządzania i rozwoju obszarów wiejskich
  • Zasady formalno-prawne funkcjonowania funduszu sołeckiego
  • Fundusz sołecki "Krok po kroku"

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Rekrutacja na szkolenie trwa od 16 lipca do 6 września.

Rejestracja na szkolenie odbywa sie poprzez platformę eCDR pod adresem planowanie https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/

Na podanej stronie należy sie w pierwszej kolejności zarejestrować, a następnie zalogować i zapisać na szkolenie. Instrukcja zapisów na szkolenie znajduje sie pod adresem https://kalendarz.cdr.gov.pl/index.php/s/SH9ZtRLbLBraECG

Osoby zakwalifikowane na szkolenie otrzymają potwierdzenie przyjęcia wraz z indywidualnym loginem i hasłem dostępu oraz instrukcją logowania. O uczestnictwie decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia.

Uczestnicy szkolenia zobowiązani są do posiadania konta poczty elektronicznej umożliwiającego rejestrację do systemu eCDR oraz platformy e-lerningowej. Jedyną aplikacją konieczną do korzystania z treści szkolenia jest przeglądarka internetowa. Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają na wskazany w zgłoszeniu adresemail link z dostępem do szkolenia. Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest pozytywny wynik testu zaliczeniowego.

Źródło: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie

 

kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
doc Harmonogram zajęć.doc 2021-07-22 68KB pobierz plik: Harmonogram zajęć.doc

udostępnij
do góry