Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/Termin składania wniosków o dopłaty wydłużony do 1 lipca!

Termin składania wniosków o dopłaty wydłużony do 1 lipca!

2024-05-13

Logo PS WPR 2023-2027

Wydłużono termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 - dopłaty bezpośrednie. Wnioski można składać do 1 lipca br.

Termin składania zmian do wniosków również został wydłużony - do 16 lipca br.

Zmiana terminów dotyczy płatności bezpośrednich, przejściowego wsparcia krajowego oraz działań obszarowych w ramach II filaru WPR.

Opóźnienia

Wniosek o przyznanie płatności może być także złożony później - w terminie 25 dni kalendarzowych po 1 lipca, tj. do 26 lipca 2024 r.

W przypadku opóźnienia będzie jednak stosowane zmniejszenie płatności w wysokości 1 proc. należnej kwoty płatności za każdy dzień roboczy.

Rozporządzenie w tej sprawie zostanie wkrótce opublikowane.

Wyłączenia

Terminy te nie dotyczą wniosków o przyznanie nowych form płatności bezpośrednich tj.: Płatności dla małych gospodarstw oraz Płatności w ramach ekoschematu „Grunty wyłączone z produkcji”.

W tym zakresie będą przygotowane odrębne przepisy, zgodnie z którymi do 31 sierpnia 2024 r. możliwe będzie wnioskowanie o Płatność dla małych gospodarstw oraz zmiana wniosku, która będzie polegała na zawnioskowaniu o płatność w ramach nowego ekoschematu.

Rolnicy, którzy będą chcieli otrzymać Płatność dla małych gospodarstw oraz płatność w ramach nowego ekoschematu, muszą najpierw złożyć standardowy wniosek w podstawowym terminie - na obecnie obowiązujących zasadach.

Urszula Strzelecka

Źródło: www.gov.pl/web/rolnictwo/wiecej-czasu-na-zlozenie-wnioskow2


Bezpłatna pomoc doradców

Przypominamy, że doradcy Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach udzielają bezpłatnych porad dotyczących zasad przygotowania wniosków o płatności bezpośrednie za 2024 rok. Nasi pracownicy służą pomocą we wszystkich Powiatowych Zespołach Doradztwa Rolniczego w województwie świętokrzyskim oraz w siedzibach Ośrodka — w Modliszewicach i Sandomierzu. Aktualny harmonogram dyżurów naszych pracowników w poszczególnych gminach województwa można znaleźć pod adresem: https://www.sodr.pl/main/aktualnosci/Bezplatna-pomoc-przy-wnioskach-harmonogram-obslugi-rolnikow-aktualizacja/idn:2686

udostępnij
do góry