Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/VII Ogólnopolski Zlot Zagród Edukacyjnych - 10 lat minęło

VII Ogólnopolski Zlot Zagród Edukacyjnych - 10 lat minęło

2022-11-25

Za nami wyjątkowe wydarzenie zorganizowane przez krakowski oddział Centrum Doradztwa Rolniczego w dziesiątą rocznicę funkcjonowania Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Podczas dwudniowej konferencji (21 i 22 listopada 2022 r.) spotkali się przedstawiciele zagród edukacyjnych, ośrodków doradztwa rolniczego, instytucji i podmiotów zaangażowanych w działania na rzecz rozwoju wsi oraz osoby zainteresowane prowadzeniem zajęć edukacyjnych.

W sumie ponad trzysta osób mogło poszerzyć swoją wiedzę, doskonalić umiejętności, a właściciele zagród mieli okazję wymienić się doświadczeniami i pochwalić dorobkiem w prowadzeniu „lekcji u rolnika”.

W programie merytorycznym przedstawiono szereg zagadnień dotyczących funkcjonowania sieci i prowadzenia działalności edukacyjnej, w tym m.in. w zakresie: pedagogiki, innowacji, prawnych warunków działalności zdrowotnej i opiekuńczej, narzędzi wspierających działalność kobiet zamieszkujących obszary wiejskie, założeń interwencji LEADER w Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027, Krajowej Sieci Gospodarstw Demonstracyjnych. Był też czas na wspomnienia, o tym jak powstawały pierwsze zagrody, jak wyglądały pierwsze wspólne spotkania. Nie zabrakło integracji podczas warsztatów i wspólnego biesiadowania.

Anna Michalska

udostępnij
do góry