Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/[WIDEO] Promocja zagród edukacyjnych w szkołach i przedszkolach

[WIDEO] Promocja zagród edukacyjnych w szkołach i przedszkolach

2021-11-17

Zakończyła się realizacja nagrań do cyklu filmów promujących działalność zagród edukacyjnych w Polsce. Do reprezentowania naszego województwa wytypowana została Zagroda Edukacyjna „Różane Wzgórze” w Lubani (pow. kielecki), prowadzona przez Agnieszkę i Pawła Wysockich. Jest to jedno z 19 funkcjonujących na naszym terenie gospodarstw należących do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych.

W ostatnich kilku miesiącach odbyły się nagrania 16 filmów w wybranych zagrodach w 16 województwach. Ich założeniem była prezentacja tzw. „lekcji u rolnika” oraz promocja bogatej oferty edukacyjnej gospodarstw, głównie wśród nauczycieli i wychowawców. Przedsięwzięcie realizowane było w ramach operacji pn. „Organizacja wirtualnych wizyt studyjnych do zagród edukacyjnych” przez Centrum Doradztwa Rolniczego Odział w Krakowie we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, z udziałem ośrodków doradztwa rolniczego. Już wkrótce CDR rozpocznie szeroką promocję cyklu filmów w szkołach i przedszkolach w całej Polsce, by zwiększyć ich zainteresowanie lekcjami w zagrodach edukacyjnych.

Dziękując za współpracę i zaangażowanie przy realizacji filmu życzymy Państwu Wysockim dalszych sukcesów i wytrwałości w realizacji zaplanowanych celów. Wszystkich Państwa zapraszamy do obejrzenia materiałów wideo i zapoznania się z ofertą edukacyjną zarówno w naszym, jak i innych województwach.

Anna Michalska

Film z "Różanego Wzgórza" Agnieszki i Pawła Wysockich w Lubani

Całą serię filmów przygotowanych przez Centrum Doradztwa Rolniczego Odział w Krakowie we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi mogą Państwo znaleźć poniżej (playlista):

udostępnij
do góry