Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/Zaktualizowane listy rankingowe z działania „Współpraca” 

Zaktualizowane listy rankingowe z działania „Współpraca” 

2021-02-26

19 lutego br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) opublikowała zaktualizowane listy rankingowe projektów z działania „Współpraca”, które wdrażają innowacje do polskiego rolnictwa. Listy uzupełnione są o projekty z naboru z roku 2020.


Działanie „Współpraca” to główne narzędzie w ramach PROW 2014-2020, które służy do wspierania wdrażania innowacyjnych rozwiązań do polskiego i europejskiego rolnictwa, przy wsparciu środków UE. Projekty realizowane są przez tzw. grupy operacyjne i na ten cel otrzymują one dofinansowanie. Czym jest ta innowacja? W projekcie ze „Współpracy” oznacza to opracowanie i wdrożenie nowego lub znacznie udoskonalonego produktu; nowych lub znacznie udoskonalonych technologii lub metod organizacji lub marketingu dotyczących produkcji, przetwarzania lub wprowadzania do obrotu produktów oraz tworzenie lub rozwoju krótkich łańcuchów i rynków lokalnych. Wszystkie wymienione powyżej objęte musza być załącznikiem I do Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Dofinansowanie ma formę zwrotu części kosztów kwalifikowalnych (refundacja) oraz ryczałtu w przypadku kosztów bieżących, a całkowita kwota wsparcia wynieść może do 5,5 mln zł (ostatni nabór). 

Ostatni nabór na „Współprace” to kolejne, nowe projekty. Listy rankingowe (są dwie: dla województwa mazowieckiego oraz pozostałych województw) opublikowane zostały na stronie ARiMR (www.arimr.gov.pl) - mamy na nich 3 nowe projekty z Mazowsza oraz 13 nowych z pozostałych 15 województw (cała lista to 47 projektów). To duży sukces, bo to aż 18 inicjatyw wdrożenia innowacji do rolnictwa podjętych przez naszych rolników, polskie jednostki badawcze i naukowe oraz inne firmy prywatne i różne podmioty. Listy rankingowe do pobrania poniżej.

Jeśli masz pomysł i chciałbyś go skonsultować?

Masz pomysł na innowacje w rolnictwie? Potrzebujesz wsparcia w postaci szkolenia, konferencji lub wyjazdu studyjnego? Możemy pomoc! Od 2015 roku realizujemy projekty z zakresu transferu wiedzy i innowacji do świętokrzyskiego i polskiego rolnictwa. Jesteśmy również liderami grup operacyjnych w ramach działania „Współpraca”. Skontaktuj się z naszymi Brokerami innowacji:

  • Modliszewice - Mariusz Porębski (tel.: 41 372 22 84 do 86)
  • Sandomierz - Anna Janus (tel.: 15 833 31 00)

Michał Kowalczyk
Koordynator SIR

Źródło: www.arimr.gov.pl

kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf M16 "Współpraca" (Polska) 2021-02-26 299,18KB pobierz plik: M16 "Współpraca" (Polska)
pdf M16 "Współpraca" (Mazowieckie) 2021-02-26 486,01KB pobierz plik: M16 "Współpraca" (Mazowieckie)

udostępnij
do góry