Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/Zapraszamy do pobrania książeczki edukacyjnej o rybach dla dzieci

Zapraszamy do pobrania książeczki edukacyjnej o rybach dla dzieci

2021-05-04

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ma przyjemność zaprosić Państwa do zapoznania się z nową publikacją przygotowaną specjalnie z myślą o młodych czytelnikach. Książka nosi tytuł Rybki, Ryby i Rybeczki z morza, jeziora i rzeczki i poświęcona jest tematyce ryb występujących w Polsce i w Morzu Bałtyckim. Zawiera ona opisy 50 gatunków ryb w podziale na ryby słodkowodne, morskie oraz hodowlane.

rybkiDwoje bohaterów: Słonka i Słodek, dwie krople słonej i słodkiej wody, przeprowadzą Państwa przez pełen tajemnic, ciekawostek, a czasami zaskakujących informacji ze świata ryb. Jednocześnie nasza publikacja pozwoli najmłodszym obywatelom UE dowiedzieć się więcej o Europejskim Funduszu Morskim i Rybackim (EFMR) i jego wpływie na otaczający nas świat. Chcieliśmy przybliżyć dzieciom przykładowe historie ludzi korzystających ze wsparcia ze środków UE i polskiego budżetu w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Założyliśmy, że poprzez formułę kartek z pamiętnika dziecięcych bohaterów łatwiej dotrzemy do małego czytelnika i ułatwimy mu zrozumienie i postrzeganie unijnych funduszy, ale przede wszystkim obudzimy ciekawość i chęci zdobywania wiedzy.

Publikację, do wykorzystania w wersji elektronicznej, znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakładce Informacja i Promocja PO RYBY 2014-2020 pod linkiem: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/ksiazeczka-edukacyjna-o-rybach-pt-rybki-ryby-i-rybeczki-z-morza-jeziora-rzeczkilink zewnętrzny

Źródło: MRiRW

udostępnij
do góry