Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/Zapraszamy na wyjazd studyjny "Nowoczesne rozwiązania w produkcji pasz i systemach żywienia bydła mlecznego"

Zapraszamy na wyjazd studyjny "Nowoczesne rozwiązania w produkcji pasz i systemach żywienia bydła mlecznego"

2024-02-19Opis grafiki: wyjazd studyjny Nowoczesne rozwiązania w produkcji pasz i systemach żywienia bydła mlecznego, miejsce wyjazdu: województwa podlaskie/mazowieckie, termin wyjazdu 29.02-01.03.2024 r., opis zdjęć: krowy podczas doju - karuzela, krowy podczas karmienia

„Nowoczesne rozwiązania w produkcji pasz i systemach żywienia bydła mlecznego” to dwudniowy wyjazd studyjny przewidziany dla 25 osób, który odbędzie się w terminie 29.02-01.03.2024 r. W jego trakcie zrealizowane zostaną wizyty w gospodarstwach produkujących mleko i posiadających najnowocześniejsze rozwiązania techniczne w żywieniu stada, a także odbędzie się spotkanie z przedstawicielami przemysłu paszowego w celu prezentacji żywienia krów w gospodarstwach z robotami udojowymi.

Wyjazd studyjny adresowany jest do rolników hodowców krów mlecznych, pracowników doradztwa rolniczego, przedsiębiorców z sektora mleczarskiego oraz osób zainteresowanych tematem.

Celem operacji i wyjazdu studyjnego jest prezentacja nowoczesnych trendów w produkcji mleka, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnego podejścia do dwóch aspektu żywienia krów, jakim są dobór systemu żywienia oraz produkcja pasz, jako elementów warunkujących efektywności produkcji, a także nawiązanie kontaktów, wymianę doświadczeń i wiedzy pomiędzy hodowcami, wytwórcami pasz i innymi zainteresowanymi stronami.

Udział w wyjeździe jest bezpłatny i obejmuje m.in. przejazd autokarem, wyżywienie, nocleg, dydaktykę, ubezpieczenie. Dojazd do punktu zbiórki tj. Modliszewice (parking ŚODR Modliszewice) uczestnicy finansują we własnym zakresie.

Szczegółowy harmonogram wyjazdu będzie udostępniony w późniejszym czasie.

Zgłoszenia należy przesyłać w formie papierowej lub elektronicznej na adres:

  • Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie, z dopiskiem „Wyjazd studyjny TPRiD”
  • lub w formie skanu na adres: tomasz.krupa@sodr.pl

Zgłoszenia przyjmowane będą do 21 lutego 2024 r. do godziny 12.00 (liczy się data i godzina wpływu). Zgłoszenia przysłane po terminie nie będą rozpatrywane.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc ŚODR może dokonać wyboru uczestników na wyjazd poprzez komisyjne losowanie kart zgłoszenia. Osoby, które zakwalifikują się do udziału w wyjeździe otrzymają potwierdzenie na adres e-mailowy wskazany w karcie zgłoszenia uczestnictwa.

Więcej informacji dotyczących wyjazdu studyjnego udziela:

  • Tomasz Krupa, dział Technologii Produkcji Rolniczej i Doświadczalnictwa,
    tel. 41 372 22 84 do 86 lub 575 039 007

kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
docx Karta zgłoszenia uczestnictwa 2024-01-25 102,24KB pobierz plik: Karta zgłoszenia uczestnictwa
pdf Program wyjazdu studyjnego 2024-02-15 514,35KB pobierz plik: Program wyjazdu studyjnego

udostępnij
do góry