Świętokrzyski Ośrodek doradztwa Rolniczego w Modliszewicach
tel.: 41 372 22 84 do 86, fax: 41 372 34 86
• Koordynator ds. SIR - Michał Kowalczyk (projekty animujące i wspierające)
e-mail:
• Broker innowacji - Mariusz Porębski (grupy operacyjne i działanie „Współpraca”)
e-mail:
• Koordynator ds. LPW - Anna Pilarska (problemy gospodarki wodnej)
e-mail:
• Specjalista ds. informacji i promocji SIR - Izabela Milcarz
e-mail:
Świętokrzyski Ośrodek doradztwa Rolniczego w Modliszewicach
Oddział w Sandomierzu "Centrum Ogrodnicze"
tel.: 15 833 31 00, fax: 15 832 34 00
• Koordynator ds. SIR - Izabela Niedobit (projekty animujące i wspierające)
e-mail:
• Broker innowacji - Anna Janus (grupy operacyjne i działanie „Współpraca”)
e-mail:
• Koordynator ds. LPW - Paweł Sender (problemy gospodarki wodnej)
e-mail:
Tytuły: „Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich”. Operacja ma na celu zapewnienie funkcjonowania Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, której głównym zadaniem jest wspieranie innowacji w rolnictwie, produkcji żywności, leśnictwie i na obszarach wiejskich na terenie województwa świętokrzyskiego. Operacja wspófinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Poszczególne zadania realizowane są w ramach operacji:
Koncepcja wsparcia innowacji w Unii Europejskiej zrodziła się z konieczności znalezienia dla całej wspólnoty ścieżki szybkiego rozwoju. W obliczu wzrostu globalnego zapotrzebowania na żywność wynikającego z ciągle rosnącej liczby ludności, pojawia się presja zwiększania wielkości produkcji. Wzr
ost produkcji, w sytuacji kurczących się zasobów naturalnych (wody) i ograniczonych czynników produkcji (ziemi), może odbywać się jedynie poprzez wzrost efektywności. Stąd dużą rolę w jego osiągnięciu w rolnictwie odegrać mają szeroko rozumiane innowacje, które zarówno na poziomie europejskim, jaki i krajowym będą silnie wspierane.
SIR ma charakter otwarty i zrzesza wszystkie osoby, podmioty i firmy zainteresowane innowacyjnością w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Partnerem SIR zostać może każdy, kto zaangażowany jest w rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich (rolnicy, przedsiębiorcy, samorządy, instytucje, stowarzyszenia, uczelnie, itp.) - aby zostać partnerem wystarczy się zarejestrować w bazie partnerów SIR. Zarejestrowanie się do niczego nie obliguje, ale naszym brokerom i innym podmiotom ułatwi ewentualny kontakt. Przypominamy jednocześnie, że tylko zarejestrowani partnerzy SIR składać mogą propozycje operacji do dwuletnich planów operacyjnych.
Zachęcamy do zarejestrowania się jako partner SIR poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, we współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego, w ubiegłym roku podjęło inicjatywę tworzenia Lokalnych Partnerstw ds. Wody (LPW), czyli sieci efektywnej współpracy na poziomie lokalnym pomiędzy kluczowymi partnerami na rzecz zarządzania zasobami wody w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Celem LPW jest zainicjowanie współpracy oraz stworzenie sieci kontaktów miedzy lokalnym społeczeństwem a instytucjami i urzędami, w zakresie gospodarki wodnej na obszarach wiejskich ze szczególnym uwzględnieniem rolnictwa oraz transfer wiedzy w tym zakresie.
Co udało się już zrobić: Lokalne Partnerstwo ds. Wody w powiecie koneckim - podsumowanie projektu