Strona główna/Świętokrzyski portal rolny/Aktualności/Uroczyste otwarcie targów AGROTECH w Kielcach

Uroczyste otwarcie targów AGROTECH w Kielcach

2018-03-17

Targi Kielce już po raz 24. są organizatorem Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH i po raz 18. Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO w Kielcach. Te największe targi branży rolniczej w Polsce będą trwać od 16 do 18 marca 2018 r. Na ponad 65 tys. m2 powierzchni wystawienniczej prezentowane są najnowsze ciągniki, maszyny rolnicze, nasiona, pasze, nawozy oraz sprzęt towarzyszący produkcji rolnej.

W uroczystości otwarcia targów udział wzięli szefowie instytucji i organizacji pracujących na rzecz rolnictwa szczebla centralnego oraz dyrektorzy jednostek szczebla wojewódzkiego. Gościem w pierwszym dniu był Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi dr Ryszard Zarudzki, który wspólnie z Wojewodą Świętokrzyskim Panią Agatą Wojtyszek dokonał uroczystego otwarcia Targów. W uroczystościach otwarcia brali również świętokrzyscy parlamentarzyści: Pan Poseł Marek Kwitek, Pan Senator Krzysztof Słoń, Pani Poseł Maria Zuba, Pani Poseł Anna Krupka, Pan Poseł Andrzej Kryj oraz Pan Poseł Michał Cieślak.

Po uroczystej ceremonii otwarcia Pan minister Zarudzki odbył ponadgodzinne spotkanie z rolnikami. Minister podkreślił, że trwają intensywne prace nad przyszłą Wspólną Polityką Rolną i znaczenie działań takich jak „Transfer wiedzy i działalność informacyjna”, „Usługi doradcze” dedykowane dla polskiego rolnika. Odpowiadał także na pytania zadawane przez rolników.

Jak co roku, odbyła się również uroczysta gala wręczania wyróżnień i złotych medali wystawianym produktom. Zgłaszane do konkursu wystawiane produkty poddawane były szczegółowej ocenie przez specjalnie powołaną kapitułę, w skład której wchodzą przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, instytutów, uczelni rolniczych, i innych instytucji pracujących na rzecz rolnictwa. Członkiem kapituły jest również Jerzy Pośpiech - Dyrektor Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

Atmosferę pierwszego dnia targów popsuła aura, która nie skąpiła intensywnymi opadami śniegu. Nie odstraszyło to jednak licznie przybyłych zwiedzających i rolników z całej Polski.

udostępnij
do góry