Kulinaria

Znaleziono wiadomości: 22.

 • Co przygotować na wielkanocny stół? 2019-04-17

  Co przygotować na wielkanocny stół?

  Wielkanoc ma bogate tradycje kulinarne. Tradycja wielkanocna wskazuje na pewne potrawy, które są charakterystyczne dla tego okresu w roku.

  Co przygotować na wielkanocny stół?
 • Niezwykłe danie ze zwykłych ziemniaków 2019-03-12

  Niezwykłe danie ze zwykłych ziemniaków

  Przepis, który dziś Państwu prezentuję jest bardzo prosty, ale nie chodzi w nim o możliwości jakie daje ziemniak, lecz o sposób jego przygotowania.

  Niezwykłe danie ze zwykłych ziemniaków
 • Trójniak na każdą okazję 2019-02-28

  Trójniak na każdą okazję

  Dziś chciałbym pokazać Państwu jak w prosty sposób przygotować tradycyjny trójniak. Jest to jeden z gatunków miodu pitnego - napoju alkoholowego powstałego w wyniku fermentacji brzeczki miodu pszczelego.

  Trójniak na każdą okazję
 • Pieczemy ciastka wysłodkowe 2019-02-26

  Pieczemy ciastka wysłodkowe

  Dziś podzielę się z Państwem prostym sposobem przygotowania pysznych ciasteczek z wykorzystaniem wysłodzin browarnianych.

  Pieczemy ciastka wysłodkowe
 • Fermentowane lekarstwo 2019-02-18

  Fermentowane lekarstwo

  Prozdrowotne właściwości soku z kiszonych buraków znane są od wieków. W medycynie ludowej produkty te stosowane były między innymi do łagodzenia dolegliwości związanych z infekcjami wirusowymi oraz bakteryjnymi, czy też problemami z trawieniem. Warto przygotowywać je i spożywać zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy to szczególnie powinniśmy dbać o odporność naszego organizmu.

  Fermentowane lekarstwo
 • Kutia - słodka potrawa wigilijna 2018-12-21

  Kutia - słodka potrawa wigilijna

  Kutia jest potrawą wigilijną, która w Polsce ma swój rodowód w kuchni kresowej. Poza naszą ojczyzną jest tradycyjną potrawą kuchni ukraińskiej, białoruskiej, rosyjskiej i litewskiej.

  Kutia - słodka potrawa wigilijna
 • Porterówka - Świetna nalewka na długie zimowe w 2018-12-11

  Porterówka - Świetna nalewka na długie zimowe wieczory!

  Porterówka to nalewka, która świetnie smakuje i dobrze rozgrzewa. Jest mocno alkoholowa. Charakteryzuje ją ciemny kolor i słodki smak zbliżony do cukierków "kukułek". Można ją sporządzić w łatwy sposób, a jej przygotowanie nie zajmuje wiele czasu.

  Porterówka - Świetna nalewka na długie zimowe wieczory!
 • Świadomy konsument - zdrowe zakupy 2018-11-23

  Świadomy konsument - zdrowe zakupy

  Umiejętność czytania etykiet i rozpoznanwania znaków towarowych umieszczanych na etykietach produktów świdczą o świadomości konsumenckiej. Jak zdefiniować świadomego konsumenta? Czy to osoba, która po prostu stara się odżywiać zdrowo i potrafi ze zrozumieniem czytać składy produktów na etykietach? To oczywiście za mało.

  Świadomy konsument - zdrowe zakupy
 • Prozdrowotne walory mięsa owczego 2018-11-15

  Prozdrowotne walory mięsa owczego

  Baranina i jagnięcina wyróżniają się cennymi wartościami odżywczymi, atrakcyjnym smakiem oraz prozdrowotnym działaniem na organizm.

  Prozdrowotne walory mięsa owczego
 • Święto Świętokrzyskiej Kuźni Smaków w Tokarn 2018-10-25

  Święto Świętokrzyskiej Kuźni Smaków w Tokarni

  23 października br. w Tokarni w karczmie Kuźnia Smaków odbyło się wydarzenie promujące ofertę szlaku kulinarnego Świętokrzyska Kuźnia Smaków. Impreza eventowa, nad którą patronat honorowy objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi została zrealizowana przez ŚODR Modliszewice w ramach projektu KSOW „Świętokrzyska Kuźnia Smaków - lokalna marka”. Wydarzenie przyciągnęło ponad 200 osób, smakoszy żywności tradycyjnej, w tym

  Święto Świętokrzyskiej Kuźni Smaków w Tokarni
do góry