O portalu

DyrektorŚwiętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach udostępnia Państwu nowy środek komunikacji - Świętokrzyski Portal Rolny

Portal ten jest elektroniczną formą przekazu informacji dedykowaną dla każdego mieszkańca naszego województwa, a w szczególności dla rolników i mieszkańców obszarów wiejskich. W dobie elektronicznego przekazu informacji i powszechnego zastępowania formy papierowej formą elektroniczną, pragniemy stać się instytucją nowoczesną i biec z duchem czasu oraz dokładać swoją cegiełkę do kształtowania obrazu województwa świętokrzyskiego jako nowoczesnego.

W naszym portalu rolnik z województwa świętokrzyskiego, mieszkaniec szeroko pojętych obszarów wiejskich i każdy mieszkaniec naszego regionu otrzyma codziennie:

  • świeże informacje z wydarzeń w kraju i za granicą na tematy związane z rolnictwem;
  • świeże informacje dotyczące polityki rolnej szczebla regionalnego, krajowego oraz polityki międzynarodowej.

W portalu znajdziecie Państwo na bieżąco szczegółowe porady i informacje z zakresu:

  • agrotechniki uprawy roślin zbożowych, okopowych, motylkowatych;
  • produkcji warzyw;
  • produkcji sadowniczej i owoców miękkich;
  • Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich;
  • dedykowanych działań dla rolników, terminów naboru wniosków pomocowych itp.

Dodatkowo, na naszym portalu znajdziecie Państwo wiele informacji o nadchodzących wydarzeniach kulturalnych dla rolników i mieszkańców wsi regionu świętokrzyskiego, oraz relacji z tych wydarzeń i imprez. Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji.

Ponieważ Świętokrzyski Portal Rolny rozpoczyna swoją działalność, liczymy na współpracę z Państwem, oczekujemy od Państwa uwag i sugestii co do działalności portalu. Jesteśmy dla Państwa i chcemy by portal ten był kopalnią wiedzy dla wszystkich mieszkańców miast i wsi naszego pięknego i bogatego w tradycje regionu.

Zachęcam gorąco do odwiedzania naszego portalu i rozpropagowania go wśród sąsiadów i znajomych.

Dyrektor
Jerzy Pośpiech

 

do góry