Strona główna/Świętokrzyski portal rolny/Aktualności/IV Forum Aktywnych Kobiet Ziemi Koneckiej za nami!

IV Forum Aktywnych Kobiet Ziemi Koneckiej za nami!

2018-03-23

22 marca w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach odbyło się IV Forum Aktywnych Kobiet Ziemi Koneckiej pod nazwą „Tradycje i przyzwyczajenia kulinarne, a nowe trendy w żywieniu rodziny”. Wzięło w nim udział blisko 90 osób, wśród nich przedstawiciele organizacji pozarządowych i kobiecych, grup nieformalnych oraz podmiotów zaangażowanych w działania na rzecz rozwoju lokalnego z powiatu koneckiego. Forum odwiedziło także kilka osób z powiatów: staszowskiego, skarżyskiego, buskiego, starachowickiego i kieleckiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Końskich.

Swoją obecnością zaszczyciły nas panie: Agata Wojtyszek - Wojewoda Świętokrzyski wraz z rzecznikiem prasowym Dianą Głownią, Agata Binkowska -  członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Małgorzata Erlich-Smurzyńska - dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, Dorota Duda - członkini Zarządu Powiatu Koneckiego oraz Marzena Dziewit - zastępca wójta gminy Gowarczów. Wśród obecnych gości nie zabrakło też panów. W forum uczestniczyli m.in. Andrzej Lenart - wicestarosta konecki, Marcin Zieliński - wiceburmistrz Końskich oraz Robert Wielgopolan - wójt gminy Słupia Konecka. Zaproszonych gości przywitali: Jerzy Pośpiech - dyrektor Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, Agnieszka Pietrzak - zastępca dyrektora oraz Teresa Wąsik -  kierowniczka Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Celem przedsięwzięcia była aktywizacja kobiet - mieszkanek terenów wiejskich w zakresie profilaktyki prozdrowotnej i racjonalnego żywienia. Największym zainteresowaniem cieszył się wykład Łukasza Piskrzyńskiego - absolwenta dietetyki klinicznej Collegium Medicum UJ oraz psychologii na Akademii Krakowskiej. Pan Łukasz jest właścicielem sieci gabinetów Centrum Leczenia Dietetycznego. Na co dzień specjalizuje się w dietach odchudzających oraz w pracy z pacjentami chorymi na Hashimoto, cukrzycę typu 2, czy mającymi bardzo wysoką insulinooporność. Podczas wykładu pan Łukasz w bardzo ciekawy sposób opowiadał o zdrowym żywieniu i obalił kilka mitów na temat diet popularnych w prasie oraz w sieci. Na koniec wykładu bardzo wyczerpująco odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników forum, a także przygotował dla nich niespodzianki w postaci bonu podarunkowego na darmową analizę składu ciała.

Kolejny wykład poprowadziła Aneta Wasińska - stylistka oraz wizażystka, która w swej pracy pokazuje kobietom jak z pomocą wizerunku osiągnąć sukces zawodowy i osobisty. Na co dzień wykonuje makijaże, stylizacje, analizę kolorystyczną, szkoli i doradza. W trakcie wykładu pani Aneta pokazała uczestnikom jak poznać swój styl, czy wybrać tradycję, a może nowoczesność, a także przeprowadziła analizę kolorystyczną.

Ostatni wykład podczas forum przeprowadziła Monika Ślifierz - instruktor rekreacji ruchowej, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Pani Monika nie tylko mówiła o wpływie aktywności fizycznej na zdrowie kobiet, ale także zachęciła obecnych na sali do kilku ćwiczeń oddechowych. Taka - nietypowa - forma wykładu z pewnością spodobała się uczestnikom forum, niezależnie od ich wieku.

Forum towarzyszyła prezentacja i sprzedaż naturalnych produktów żywnościowych. Swoje stoiska zaprezentowali producenci obecni na Szlaku Świętokrzyskiej Kuźni Smaków: Olejarnia Zagłoby z Mikułowic w gminie Busko Zdrój, Gospodarstwo Sadowinicze J@Busko z Pęczelic w gminie Busko Zdrój i Natur Vit z Koperni w gminie Pińczów. Nie zabrakło lokalnych serów podpuszczkowych Pani Anety Król, która na co dzień prowadzi Rolniczy Handel Detaliczny w Pakułach oraz miodów z pasieki pana Sławomira Surdy z Mirca w gminie Starachowice. Panie z Dziennego Domu Senior+ w Pilczycy sprzedawały piękne, ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, a Anna Klinger Baran oraz Wioleta Brachowicz z Mary Kay upiększały uczestniczki forum wykonując makijaż i zabiegi na dłonie, a także udzielając darmowych porad z zakresu kolorystyki kosmetycznej. Na zakończenie forum Agnieszka Pietrzak - zastępca dyrektora ŚODR rozlosowała spośród osób, które wypełniły krótką ankietę upominki w postaci kosmetyków ufundowane przez Mary Kay.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność i mamy nadzieję, że spotkamy się w kolejnej edycji.

Halina Szymańska

IV Forum Aktywnych Kobiet Ziemi Koneckiej

        

udostępnij
do góry