Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/Rolniku, co zrobić aby zarobić? Zobacz!

Rolniku, co zrobić aby zarobić? Zobacz!

2018-10-08

Zapraszamy do obejrzenia filmów z cyklu "Rolniku, co zrobić aby zarobić?", które przedstawiają dobre praktyki i innowacyjne rozwiązania w rolnictwie. Filmy kierowane są do rolników, którzy prowadzą małe gospodarstwa, mają niewielkie możliwości finansowe i szukają alternatywnych sposobów dorobienia.

 

Odc. 1. Ekologiczne kozy

Celem filmu jest pokazanie dobrych praktyk i wskazanie chowu kóz jako alternatywnego kierunku produkcji dla małych gospodarstw. Film odpowiada na pytanie, czy chów kóz się opłaca?

 

Odc .2. Produkcja z certyfikatem

Z filmu dowiemy się, na czym polega certyfikacja, jakie warunki należy spełnić i jakie zyski uzyskuje się poprzez posiadanie certyfikatu.

 

 

Odc. 3. Zioła z Natury

Rozwijająca się medycyna niekonwencjonalna wpływa na zainteresowanie firm farmaceutycznych i kosmetycznych surowcami  zielarskimi, co powoduje wzrost upraw ziół. Z filmu dowiemy się, jak zbierać zioła w ich naturalnym środowisku i  czy to się opłaca?

 

 

Odc. 4. Rośliny włókniste

Opowiadamy, jakie rośliny włókniste warto uprawiać w Polsce. Pokażemy gospodarstwo uprawiające konopie oraz powiemy o opłacalności upraw roślin włóknistych i oleistych.

 

Odc. 5. Stare odmiany roślin w gospodarstwach ekologicznych

Orkisz, płaskurka, samopsza to stare odmiany pszenicy charakteryzujące się wysoką odpornością na choroby i małymi wymaganiami glebowymi. Uprawa starych odmian roślin jest dobrym rozwiązaniem dla obszarów, gdzie intensywna uprawa nie jest możliwa ze względów ekonomicznych oraz w przyjaznych dla środowiska gospodarstwach ekologicznych.

 

Odc. 6.  Rośliny miododajne

W tym odcinku opowiemy o roli roślin miododajnych w gospodarce pasiecznej, ich zastosowaniu jako poplonu oraz o coraz bardziej popularnych mieszankach roślin miododajnych wysiewanych na nieużytkach w celu spełnienia wymogu zazielenienia w ramach dopłat bezpośrednich.

Filmy zostały przygotowane w ramach operacji realizowanej przez partnera Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, sfinansowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ze środków KSOW. Więcej informacji na stronie KSOW: http://ksow.pl/projekty-partnerow-2018-r/rolniku-co-zrobic-aby-zarobic.html

udostępnij
do góry