Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Aktualności/Zapraszamy do udziału w IX Świętokrzyskim Konkursie na Nalewkę Miodową i Miód Pitny

Zapraszamy do udziału w IX Świętokrzyskim Konkursie na Nalewkę Miodową i Miód Pitny

2019-03-14

Świętokrzyski Związek Pszczelarzy w Kielcach i Regionalny Związek Pszczelarski w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z Polskim Związkiem Pszczelarskim w Warszawie oraz Świętokrzyskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach organizuje ogólnopolski konkurs na nalewki miodowe i miody pitne.

Konkurs ma na celu promocję polskich tradycji miodosytniczych i nalewkarskich na bazie miodu pszczelego, odkrywanie receptur na najlepsze napoje w kategorii: nalewki miodowe i miody pitne oraz nagradzanie ich twórców. Uczestnikiem konkursu może być pszczelarz lub w jego imieniu koło pszczelarskie z terenu Polski, wytwarzający amatorsko nalewki w warunkach domowych, bez przeznaczenia komercyjnego. Produkty zgłaszane na konkurs muszą posiadać nazwy własne, regionalne lub stosowane przez uczestnika. Jeden uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie 2 produkty.

Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie i przesłanie zgłoszenia - stanowiącego Załącznik do Regulaminu Konkursu (do pobrania poniżej) oraz dostarczenie produktu wraz z recepturą jego wytwarzania. Udostępnione przez uczestników przepisy na nalewki i miody zostaną wydane w formie broszury „Nalewki pszczelarskie” z podaniem autora trunku.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą pocztową na adres koordynatora konkursu - Józefa Kołaczka, który jest odpowiedzialny za organizację i poprawne przeprowadzenie konkursu oraz współdziałanie z partnerami organizacyjnymi.

Termin przyjęcia zgłoszeń upływa 16 lipca 2019 r. o godzinie 15.00.

O zakwalifikowaniu produktów decyduje termin i godzina wpłynięcia zgłoszenia.

Rozstrzygnięcie konkursu i oficjalne ogłoszenie wyników oraz uhonorowanie laureatów odbędzie się w sierpniu 2019 r. Informacja o dokładnym terminie, miejscu rozstrzygnięcia i ogłoszenia wyników konkursu zostanie przekazana uczestnikom e-mailem lub telefonicznie.

Informacji związanych z konkursem udziela koordynator konkursu:

  • Józef Kołaczek
    26-260 Fałków, ul. Glinianki 54
    tel.: 660 553 661
    e-mail:

Anna Michalska

kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
docx Regulamin konkursu 2019-03-14 18.53KB pobierz plik: Regulamin konkursu
docx Zgłoszenie do konkursu 2019-03-14 13.79KB pobierz plik: Zgłoszenie do konkursu

udostępnij
do góry