Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Produkcja roślinna

Znaleziono wiadomości: 126.

 • Kursy kombajnistów w 2019 roku 2019-04-03

  Kursy kombajnistów w 2019 roku

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach organizuje kursy dla operatorów kombajnów do zbioru zbóż. Kursy organizowane są na terenie województwa dla grupy minimum 12 - 15 chętnych w poszczególnych Powiatowych Zespołach Doradztwa Rolniczego.

  Kursy kombajnistów w 2019 roku
 • Antraknoza łubinu i jej zwalczanie 2019-06-12

  Antraknoza łubinu i jej zwalczanie

  Antraknoza łubinu to choroba, której sprawcą jest grzyb Glomerella cingulata. Atakuje on wszystkie gatunki łubinów (wąskolistny, żółty, biały), jednak najbardziej podatny na nią jest łubin biały.

  Antraknoza łubinu i jej zwalczanie
 • ARiMR zaprasza na szkolenie w Kazimierzy Wielkiej 2019-06-07

  ARiMR zaprasza na szkolenie w Kazimierzy Wielkiej

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na szkolenie w zakresie pomocy udzielanej w ramach działania: „Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych i katastrof oraz wprowadzenie odpowiednich środków zapobiegawczych”

  ARiMR zaprasza na szkolenie w Kazimierzy Wielkiej
 • Zapraszamy na XXVI Krajowe Dni Ziemniaka 2019-05-14

  Zapraszamy na XXVI Krajowe Dni Ziemniaka

  Krajowe Dni Ziemniaka to impreza o charakterze wystawowo - konferencyjnym mająca na celu integrację polskiej branży ziemniaczanej, otwieranie polskiego rynku na świat, transfer wiedzy i technologii do producentów rolnych oraz wzrost samooceny uczestników branży i jej partnerów.

  Zapraszamy na XXVI Krajowe Dni Ziemniaka
 • O czym musi wiedzieć producent-rolnik w związku 2019-05-07

  O czym musi wiedzieć producent-rolnik w związku ze zbiorem owoców i warzyw?

  W związku ze zbliżającym się sezonem zbioru owoców i warzyw, Główny Inspektor Sanitarny wydał stosowne oświadczenie, w którym informuje, że podmioty prowadzące produkcję pierwotną produktów pochodzenia roślinnego oraz podmioty prowadzące sprzedaż bezpośrednią tych produktów obowiązane są złożyć wniosek o wpis do Rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgodnie z

  O czym musi wiedzieć producent-rolnik w związku ze zbiorem owoców i warzyw?
 • Ziemniaki z oznaczeniem kraju pochodzenia 2019-04-23

  Ziemniaki z oznaczeniem kraju pochodzenia

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi upubliczniło 18 kwietnia br. rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych. Według tego rozporządzenia już wkrótce ziemniaki na sklepowych półkach będą oznaczone flagą kraju, z którego pochodzą, a konsument będzie świadomy pochodzenia produktu, który kupuje.

  Ziemniaki z oznaczeniem kraju pochodzenia
 • ARiMR: trwa nabór wniosków o dopłaty z tytułu 2019-04-17

  ARiMR: trwa nabór wniosków o dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego

  Rolnicy, którzy wykorzystali materiał siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany do siewu lub sadzenia, mogą ubiegać się o przyznanie dopłaty z tego tytułu. Wnioski można składać do 25 czerwca br.

  ARiMR: trwa nabór wniosków o dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego
 • Program dla polskiego ziemniaka 2019-04-09

  Program dla polskiego ziemniaka

  Problemem, z którym boryka się od wielu lat polska branża ziemniaka jest podwyższona wykrywalność bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus (Cms) o statusie kwarantannowym, powodującej bakteriozę pierścieniową ziemniaka.

  Program dla polskiego ziemniaka
 • Wodna retencja glebowa 2019-04-09

  Wodna retencja glebowa

  Woda jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących plonowanie roślin uprawnych. W epoce zmian klimatycznych jakie obserwujemy coraz częściej występują okresy niedoborów wody a także długotrwałe susze. Zdarzają się również okresy nadmiernego uwilgotnienia, opady o bardzo dużej intensywności, które zmniejszają plonowanie roślin uprawnych.

  Wodna retencja glebowa
 • STOP Wypalaniu traw! 2019-03-26

  STOP Wypalaniu traw!

  Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw. W tym roku odnotowano już ponad 11 tys. pożarów łąk i nieużytków rolnych na terenie całego kraju.

  STOP Wypalaniu traw!
do góry