28 lutego 2022 r. rozpocznie się nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje związane z podejmowaniem działalności gospodarczej na obszarach wiejskich w ramach poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich (nie ASF)”. Maksymalna kwota wsparcia to 250 tys. zł.
250 tys. zł na biznes na wsi - dla kogo dofinansowanie? Rusza nabór na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej„Mechaniczne cięcie drzew za pomocą pił konturowych i kosiarek listwowych” to tytuł filmu zamykającego cykl trzech filmów realizowanych w ramach operacji własnej Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR) pt. „Innowacje techniczne w pielęgnacji sadów i mechanicznym zbiorze owoców”.
[WIDEO] Innowacje w ogrodnictwie - film „Mechaniczne cięcie drzew za pomocą pił konturowych i kosiarek listwowych”Zapraszamy do obejrzenia kolejnego film pt. „Innowacyjne maszyny do mechanicznego zbioru jabłek i orzechów laskowych", który zrealizowaliśmy jako drugi z cyklu trzech filmów w ramach operacji własnej Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR) pt. „Innowacje techniczne w pielęgnacji sadów i mechanicznym zbiorze owoców”.
[WIDEO] Innowacje w ogrodnictwie - film „Innowacyjne maszyny do mechanicznego zbioru jabłek i orzechów laskowych"Zapraszamy do obejrzenia film pt. „Mechaniczna uprawa gleby pod koronami drzew owocowych", który zrealizowaliśmy jako pierwszy z cyklu trzech filmów w ramach operacji własnej Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR) pt. „Innowacje techniczne w pielęgnacji sadów i mechanicznym zbiorze owoców”.
[WIDEO] Innowacje w ogrodnictwie - film „Mechaniczna uprawa gleby pod koronami drzew owocowych"„Zintegrowanie usług okołorolniczych w województwie świętokrzyskim jako innowacyjne narzędzie rozwoju obszarów wiejskich” to temat konferencji, która 6 października 2021 roku odbyła się w Karczmie „Kuźnia Smaków” w Tokarni.
[Wideo] Relacja z konferencji „Zintegrowanie usług okołorolniczych w województwie świętokrzyskim jako innowacyjne narzędzie rozwoju obszarów wiejskich”Film stanowi podsumowanie całego sezonu na polu doświadczalnym ŚODR Modliszewice w zakresie uprawy zbóż - znaleźć można w nim szczególnie informacje na temat warunków pogodowych oraz tego w jaki sposób wpłynęły one na uprawiane odmiany, a także informacje o wynikach plonowania poszczególnych odmian pszenicy ozimej i jarej oraz pszenżyta ozimego.
[Wideo] Podsumowanie sezonu na polu doświadczalnym ŚODR Modliszewice. Jakie plony?Film stanowi podsumowanie konferencji „Uprawa roślin białkowych w różnych systemach i ich wykorzystanie w żywieniu zwierząt”, która odbyła się 23 czerwca 2021 r. w siedzibie Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Konferencji towarzyszył praktyczny pokaz uprawy uproszczonej, który odbył się na polu doświadczalnym ŚODR Modliszewice.
[Wideo] Uprawa uproszczona i pasowa w praktyce - relacja z konferencji i pokazów polowychFilm przedstawia uprawy zbóż ozimych (pszenicy i pszenżyto) prowadzone na polu doświadczalnym ŚODR Modliszewice w roku 2021 w ramach doświadczeń Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego (PDO).
[Wideo] Zboża ozime - które odmiany uprawiać? Doświadczenia Porejestrowego Doświadczalnictwa OdmianowegoFilm przedstawia uprawy roślin bobowatych prowadzone na polu doświadczalnym ŚODR Modliszewice w roku 2021 w ramach doświadczeń Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego (PDO).
[Wideo] Bobowate - które odmiany warto uprawiać? Doświadczenia Porejestrowego Doświadczalnictwa OdmianowegoFilm przedstawia kolekcję nowych mieszanek międzyplonowych dostarczonych przez firmę DSV i testowanych na polu doświadczalnym ŚODR Modliszewice w roku 2021. W materiale znaleźć można przede wszystkim informacje na temat ich składu i przeznaczenia, które przedstawił Piotr Rybak z firmy DSV.
Mieszanki międzyplonowe - nowości na polu doświadczalnym ŚODR Modliszewice