Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Informacje i porady/Dopłaty do materiału siewnego - pieniądze już na kontach rolników

Dopłaty do materiału siewnego - pieniądze już na kontach rolników

2020-05-19

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 7 maja 2020 roku wypłaciła rolnikom z tego tytułu już 70 mln złotych. Dopłata dotyczy zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za rok 2019.

Do ARiMR w ubiegłym roku wpłynęło prawie 70 tys. wniosków o przyznanie dopłat do materiału siewnego, a na realizację programu ich wypłat w kampanii 2019 przeznaczono 75 mln zł.

Przypomnijmy, że rozporządzeniem z 5 marca 2020 r., Rada Ministrów ustaliła stawki dopłat do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany.

  • W przypadku zbóż i mieszanek zbożowych lub mieszanek pastewnych wyniosły one 68,59 zł.
  • W przypadku roślin strączkowych 109,74 zł, a w przypadku ziemniaków 342,95 zł.

Zmianie uległ termin naboru wniosków o przyznanie dopłaty do zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. Dotychczas przyjmowane były one od 15 stycznia. Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wnioski będzie można składać w biurach powiatowym ARiMR w terminie od 25 maja do 25 czerwca 2020 r.

Wnioski należy składać do kierownika biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, albo siedzibę producenta rolnego.

Jarosław Nowak

Źródło: www.arimr.gov.pl

udostępnij
do góry