Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Informacje i porady/Ogrodnictwo/Jabłkobranie w Obrazowie 2017

Jabłkobranie w Obrazowie 2017

2017-09-14

W części obrzędowej święta, zgodnie z wieloletnią tradycją, Koło Gospodyń Wiejskich z Kleczanowa oraz Kapela Wosiów „ośpiewały” wieniec dożynkowy w kształcie jabłka. Nie zabrakło też hymnu Święta Jabłkobrania i przepięknego poloneza, wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół w Obrazowie. Starostowie tegorocznego Jabłkobrania - Ewelina Kot z Kleczanowa i Damian Spiegel z Obrazowa, przekazali na ręce Wójta Gminy Obrazów Krzysztofa Tworka równie tradycyjny symboliczny bochen chleba.

Dożynki zawsze są dobrą okazją do podziękowań i słów uznania za ciężką całoroczną pracę sadowników, które wygłaszali licznie przybyli na Święto Jabłka goście, a wśród nich przede wszystkim parlamentarzyści i samorządowcy. W swoim wystąpieniu także gospodyni święta Ewelina Kot prosiła rządzących o podejmowanie działań zmierzających do poprawy sytuacji w sadownictwie, w tym roku utrudnionej dodatkowo ze względu na wiosenne przymrozki.

Na placu, na którym odbywała się impreza, można było zobaczyć stoiska przygotowane przez gminy powiatu sandomierskiego i innych powiatów województwa świętokrzyskiego, stowarzyszenia oraz szeroką ofertę firm obsługujących sektor ogrodniczy. Ogrodnicy mogli skorzystać z wielu fachowych porad, a zgromadzeni mieszkańcy i goście mogli jak co roku obejrzeć ekspozycje płodów ogrodniczych, spróbować owoców i potraw regionalnych.

Elżbieta Krempa

udostępnij
do góry