Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Informacje i porady/Ekonomika/PROW 2014-2020/26. Spotkania Sadownicze w Sandomierzu - innowacyjne rozwiązania w sadownictwie

26. Spotkania Sadownicze w Sandomierzu - innowacyjne rozwiązania w sadownictwie

2017-01-27

25 i 26 stycznia 2017 roku w Sandomierzu odbyło się już po raz 26. Spotkanie Sadownicze. Jest to największe impreza branży ogrodniczej w tej części kraju. Podobnie jak w latach ubiegłych skupiło wielu producentów z rejonu południowo-wschodniej Polski oraz doradców, specjalistów i wystawców z branży ogrodniczej. Podczas spotkania producenci mieli możliwość zapoznania się z nowymi środkami do produkcji, innowacyjnymi technologiami, poszerzyć swoją wiedzę, wymienić doświadczenia oraz nawiązać nowe kontakty. Wykłady były prowadzone przez specjalistów krajowych i zagranicznych.


Wystawa sadownicza skupiła m.in. szkółkarzy, producentów nawozów i środków ochrony roślin oraz firmy oferujące ciągniki, maszyny i urządzenia sadownicze. Wśród wystawców swoją obecność zaznaczył również Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Oddział w Sandomierzu przygotowując stoisko informacyjno-promocyjne. Była to również bardzo dobra okazja do promocji działań naszej Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie, przedstawienie jej celów, zadań oraz bieżących działań. Specjalista Alina Lisowska z ŚODR O/Sandomierz przedstawiła możliwości współfinansowania gospodarstw sadowniczych w ramach PROW 2014-2020. Omówiła kryteria dostępu i zobowiązania dla beneficjentów następujących działań: „Restrukturyzacja małych gospodarstw”, „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” oraz „Współpraca”. Drugi dzień Spotkania stanowiła Konferencja Czereśniowa, która skupiła osoby zainteresowanych uprawą tych owoców. W 26. Spotkaniach Sadowniczych wzięło udział ponad 1000 ogrodników oraz 100 firm promujących swoje oferty handlowe.

Izabela Niedobit

udostępnij
do góry